Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúlyos vagy kisebb...

Saját testsúlyos vagy kisebb tömegű kézisúlyzós edzés?

Figyelt kérdés

Van kettő 9kg-s kézisúlyzóm, de amikor az áthúzós gyakorlatot csinálom mellre, akkor már kevésnek érzem, pedig csinálok 4x10 ismétlést belőle. Amikor fekvenyomtam ezekkel a súlyokkal, még kevésbé éreztem azt, hogy ez kihívást jelentene. Arra is gondoltam, hogy ezektől a kisebb súlyzós gyakorlatoktól még a felrakott lábas fekvőtámasz is többet érhet, vagy mondjuk a tolódzkodás két pad között.

31 éves férfi vagyok, 171 cm magas és olyan 75 kg körül szoktam mozogni.

Mit gondoltok erről? Köszi a válaszokat előre is.



2023. máj. 31. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődni csak attól lehet, ami elég intenzív. A tolódzkodás sem lesz elég egy idő után plusz nem várnék nagy fejlődést egy gyakorlattól, főleg ha csak úgy lehet nehezíteni, hogy növeled az ismétlésszámot.
2023. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Persze nem csak egy gyakorlatot szoktam csinálni, hanem tárogatást egyenes padon és vállból nyomást szintén kézisúlyzókkal. Ezeknél a gyakorlatoknál még nem tűnik annyira kevésnek a kézisúlyzó tömege.
2023. máj. 31. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel egy ketkezes rudat tarcsakkal...nem olyan nagy befektetes, hasznaltan viszonylag olcson beszerezheto es tudsz vele csomo gyakorlatot csinalni fekvenyomas kivetelevel. Elolguggolas, kitores, vadli, felhuzas, vallbol nyomas,eloremeles, evezesek + kar megoldhato vele. Ha ezt kiegeszited par sajattestsulyos gyakolattal tulajdonkeppen nem is feltetlen kell tobb otthoni edzeshez. Az biztos, hogy ennek legalabb lenne ertelme, nem ugy mint a konnyu egykezesekkel valo bohockodasnak. Ha komolyan gonolod akkor kesobb veszel egy padot + guggolo allvanyt es gyakorlatilag meg lesz mindened az eredmenyes otthoni edzeshez.
2023. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

9 kiló vállból nyomáshoz nem tűnik kevésnek? 60 kilós nő vagyok, 10 kilósokkal szoktam csinálni.


A 3as jókat írt, abba az irányba érdemes menni.

2023. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
9 kgos nyomasnal meg egy sima fekvo is tobbet er 😀 Enis 31 vagyok es a vallbol nyomast pl 2x40el csinalom 🤔
2023. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 9 kilós kézisúlyzó előbb-utóbb kevés lesz szerintem. Az ismétlésszám növelésével nem lehet a végtelenségig kompenzálni az alacsony ellenállást. Ha erőben-izomtömegben akarsz fejlődni akkor növelni kell az ellenállást amivel szemben erőt fejtesz ki. Ez lehet súlyzó, a saját súlyod, gumikötél stb. Nekem van itthon két egykezes súlyzórudam összesen kb. 40 kiló tárcsával, és egy állítható pad ami hasazáshoz is jó. Ezekkel szinte mindent meg lehet oldani kellő kreativitással. Egyedül a hátedzés a nehézkes, de arra meg itt van egy kondipark nem messze. Én először csak a padot és egy alap kézisúlyzó készletet vettem amire lehet rakosgatni a különböző tárcsákat, és mikor az összes tárcsa kevésnek bizonyult vettem hozzá plusz tárcsákat.
2023. jún. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy néz ki, hogy ezek szerint kétkezes rúdra érdemes lenne beruháznom, megfelelő súlyokkal, ha komolyabb fejlődést szeretnék elérni. Amit az utolsó válaszoló írt, hát igen, 40 kilós kézisúlyzó sokkal komolyabban hangzik, mint az én kétszer 9 kilósaim. A jelenlegi felszereltségem mellett akkor lehet, hogy többet érne most az is, ha fekvőtámaszokat csinálnék felrakott lábbal, és tolódzkodást két pad, vagy szék között?
2023. jún. 3. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Fekvotamasz, tolockodas, huzockodas legyen az alap akkor. 3-4x10-12 korul (fekvobol nyilvan tobb megy) 2perc pihenokkel. Egykezessel mehet oldalemeles, bicepsz/tricepsz (akar szettbe ha keves a suly)

A felsotest egyszeru. Labra viszont nem tudsz normalisan edzeni eszkozok nelkul, ill evezni, felhuzni se. Amik ugye kb a legfontosabbak

2023. jún. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Románfelhúzást, kitörést tud mondjuk csinálni egykezessel is. De valóban rövidebb a lista, mint felsőtestre.
2023. jún. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehetne ha lenne, de 9kgval? Mondjuk a roman inkabb hat also resz a kitores meg kiegeszito gyakorlat nalam. Guggolas es merevlabas nelkul nem labnap a labnap 😀
2023. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!