Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomépítés szempontjából jó...

Izomépítés szempontjából jó ez az étrend?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok edzés téren, de végre találtam olyan edzéstervet amit meg is tudok csinálni, le is fáraszt megfelelően és személyi edző is azt mondta rá, hogy viszonylag oké…


173 cm vagyok és 68.5 kg.

25 éves férfi.


Az izomépítés a cél, a mai bevitelem így nézett ki:


Energia: 1880 kcal

Zsír: 104 gramm

Szénhidrát: 44g

melyből cukor 18g

Fehérje: 228g

Só: 4 g


És emellett 3.25 liter szénsavas ásványvizet ittam.


Ezek jó makrók?


Eddig összességében valamivel kevesebb kalóriát vittem be naponta, olyan 1500-1600 körül, de ezeknél sokkal nagyobb része volt szénhidrát és jóval kisebb része fehérje.



2023. jún. 10. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

44g szénhidrát???


Elég kevésnek tűnik,te izmot nem nagyon fogsz ebből építeni..

2023. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Miért, ahhoz kell szénhidrát is?


Egyébként ezt úgy értem el, hogy babot ettem főtt rizzsel, füstölt lazacot, illetve szárított jávorszarvast, meg szárított tücsköket… Elvileg a vesém nem károsulhat olyan durván ezektől, ha sokat iszom mellé.


Viszont így a zsírt és a szénhidrátot nagyon alacsonyan lehet tartani.

2023. jún. 10. 17:02
 3/16 A kérdező kommentje:
Szóval nem a minél több fehérje a lényeg?
2023. jún. 10. 17:03
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Tömeget növelsz, nem?

Ahhoz magas szénhidrát bevitel is kell.

A fehérje sok bőven elég a 140.. sőt..


"Elvileg a vesém nem károsulhat olyan durván ezektől, ha sokat iszom mellé."


- Mitől? A füstölt lazactól? Még életemben nem hallottam hogy valaki vesekárosodást kapott volna tőle..

2023. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Testsúly x2 fehérje grambban, tehát neked elég max 140g fehérje/nap, több úgy sem fog hasznosulni naturálban, max drágábbat szarsz.

Ez mellett annyi szénhidrát és zsír, hogy kalóriatöbbletben legyél. De valószínű egy 250g ch kelleni fog, de ki kell tapasztalni mennyitől nől a testsúlyod úgy, hogy nem zsírosodsz nagyon.

2023. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem a füstölt lazactól konkrétan, hanem hogy szinte csak olyan ételeket eszem amelyekből a nedvesség valamilyen szinten el lett távolítva, így a térfogata csökkent, a fehérje tartalma meg százalékosan nőtt…


Elsősorban izmost szeretnék építeni és emellett nem szeretnék sokat zsírosodni, mert így is jelenleg is 18-20 százalék körül van a testzsír százalékom (pontosan nem tudom, mert nincs lehetőségem megbízható módszerrel mérni).

2023. jún. 10. 17:16
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Hol veszed a szárított jávorszarvast?
2023. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#8. gymbeam.hu, de elképesztően drága
2023. jún. 10. 17:21
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
A teszkóban most akciós.
2023. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Fehérje 140g is bőven elég lesz, a zsírt érdemes alacsonyabban tartani, mert gyakorlatilag semmi "haszna". 0.5g-1g/testsúlykg zsír tökéletesen elég.


A maradék pedig menjen ch-nak.


Viszont, 1800 kalóriával nem éppen fogsz izmot építeni, legalábbis így látatlanban.

2023. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!