Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Első súlyzós edzésem volt pár...

Első súlyzós edzésem volt pár év saját testsúlyos edzés után. Milyen voltak a megmozgatott súlyok?

Figyelt kérdés

Sajátsúlyos gyakszikból 12 felett átlagban 15-30 ismétléssel szoktam doogozni.


A súlyzóst is teljes testben fogom végezni. Izomérzet, kivitelezés, szabályosság teljesen rendben volt a súlyzóknál is.

Kezdésnek két egykezessel dolgoztam.

Bicepsz állva 4x10 2x17,5kg

Vállból nyomás 4x10 2x20kg

Evezés 3x12 2x20kg

Tolódzkodás 3x6 +20kgmal

Guggolás 3x8 2x20kg


Hát elsőnek ennyi. Tetszett hogy már az első ismétlések is nehezek voltak.


2023. jún. 16. 16:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Milyenek*
2023. jún. 16. 16:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen magas vagy, hány kiló vagy? Ha 50 kiló vagy, akkor nagyon menő, ha 80 90 kiló, akkor nagyon nem menő, de amúgy szerinted mi következik abból, hogy az első edzéseden mekkora súlyokkal dolgozol? Rengeteg olyan ember van, aki az első edzésén kinyomja a 100 kilót fekve, duzzad az egója, minden haverja isteníti, világ legerősebb embere, óriási tehetség, aztán eltelik másfél év, és még mindig nem bír belenyomni ugyanebbe a munkasúlyba 5 ismétlést.

Tök jó, ha jó élmény volt az első konditermi edzés, maradj mindig ennyire motivált, emelkedjenek a súlyok, csak így tovbb, aztán jövőre írd ki megint ezt a kérdést, és akkor majd meglátjuk, hogy hogyan alakult a progresszió.

2023. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

80 kg vagyok.

Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy az általam végzett gyakorlatoknál mekkora munkasúlytól kezdő, haladó, vagy profi valaki.

Nem igazán tudok mihez viszonyítani. A fekvenyomás, felhúzós, guggolás kombónál találtam adatokat, de én egyelőre maradnék annál az edzéstervnél amit fentebb írtam.

2023. jún. 16. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon jóformán a világ összes gyakorlatában le tudod csekkolni az aktuális szintedet az átlaghoz viszonyítva:

[link]

2023. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Aránytalannak tűnik. Majdnem akkora súllyal bicepszezel mint guggolsz? Állj neki rendesen a rudas fekvenyomásnak, guggolásnak szerintem. Viszont kezdőhöz képest jó a 17,5kg bicepsz ha szabályos szerintem.
2023. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Ezt a guggolást hogy kell értelmezni? 20-20kg súly egy 20 kilós rúdon 3x8at?
2023. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!