Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudom, hogy nincsenek egzakt...

Tudom, hogy nincsenek egzakt számok, de ez a kalória valóban kevés, ha eredményt akarok elérni izomépítést nézve?

Figyelt kérdés

172cm, 71kg, lassan 2 éve edzek.

108kgról indultam 3 éve.


Mára legyőztem a kisebb félelmem, hogy nem merek kalóriatöbbletben lenni.


2200 kalóriát eszek 1 nap. Ez mennyire kevés? Látom, hogy a lányok is többet esznek konkrétan nálam.

És itt jön a csavar, a napi aktivitásom: kb 10km séta minden nap (ez az órám szerint 20.000 lépés átlagban), illetve heti 4-5 súlyzós edzés.


2200 kalória ilyen aktivitás mellett tényleg nevetségesen kevés és nem kap elég energiát a szervezetem?



2023. jún. 25. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, édes kevés, de ha te is tudod, minek kérdezed?
2023. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy nem tudom, mert még ilyen aktivitás mellett is ez szintentartásra elég nekem, szóval kicsit paradoxon ez a dolog.
2023. jún. 25. 12:42
 3/3 MadSeal ***** válasza:
100%

Gondolom tömegelés a cél, akkor ha minimálisan is (havi 1-2 kg), de növekszik a súlyod, akkor elég. Ha stagnál, akkor lehet, hogy egyes napokon deficitben vagy (pl edzésnapokon), akkor növelni kell, legalább az edzésnapokon 100-200 kalóriával. Ha csökken a súlyod, egyértelműen kevés.

Maga a kalóriák száma lényegtelen, a változás és a szervezeted reakciója a fontos.

2023. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!