Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki edzett már súlyzóval...

Ha valaki edzett már súlyzóval és elért egy bizonyos izomtömeget, ha továbbra is tartja a fehérjebevitelt de már nem edz akkor megmaradnak az izmai vagy elsorvadnak?

Figyelt kérdés
2023. aug. 2. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Ha nincs stimulus, akkor a szevezeted lebontja az erőedzés által felépített izomszöveteket. Egy tápanyag igényes aktív szövetet a szervezet nem fog sokáig meghagyni, ha nincs kihasználva, hiába tolod a fehérje turmixot a csirkemellel.
2023. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
bárcsak úgy működne a gyúrás hogy én kipattintom magam idén aztán abbahagyom az egész súlyzózást a francba de eszek sok fehérjét az izom meg csak úgy ott marad
2023. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos eltűnik, minél nagyobb az adott izom, annál hamarabb és gyorsabban fogy. A combok indulnak el leghamarabb.
2023. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sajnos fokozatosan eltünik, a nagy izmot nem tartja meg a szervezet, mivel több "energiát" igényel.
2023. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ezért kellene néha erőnléti edzést csinálni, hogy sokáig megmaradjon
2023. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyeseknek ez valami felfoghatatlan dolog pedig így vagyunk összerakva egytöl egyig.

Az emberi szervezet leépíti a felesleges készségeket.Legyen ez erőszint vagy izomtömeg vagy úszás,futás teljesítmény.

Nincs különbség,csak a laikus van ezen elképedve hogy nézdmá,józsi hogy leeresztett!!

Pldául ha abbahagyod a futást egy idő után elfelejtheted azt a távot vagy időt,amit teljesítettél,amikor formában voltál.Csak ugye ezt nem látja senki,és nem is tud rajta csodálkozni,hogy béci nem futja már az 5 km tért X idő alatt.

A többletfehérje és a zabàlás zsír formályában fog realizálódni miközben izmot veszteség.Ez bekövetkezik kinél hogy.Aki koxolt azon gyorsan meg fog látszani hogy apádnak az izmai.Volt egy arc, aki 1-2 év után pont úgy nézett ki mint elötte.Senki se mondta volna meg hogy amikor tárcsák közelébe járt.Van aki meg kicsivel tovább tartja magát,attól függöen hogy pld nulla mozgástól jobban megerőlteti magát valahol..vagy tényleg semmit se csinál+genetika.De mindenféleképp visszaesés lesz.

2023. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát nem tudom hallod... én vagyok 90 kg, full izom, hason némi felesleg ha ülök begyűrődik már, 2013-2016 között aktívan jártam kondiba, de nem lettem soványabb. Kerti munkát naponta végzek, dolgozok kint, szerintem ezért nem dobja le a szervezetem, a karom még mindig 42-es. És aktív időszakomban sem volt 43-44-nél több.
2023. aug. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!