Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek a versenyzők...

Mi a véleményetek a versenyzők helyzetéről/edzési lehetősegeiről mostanában?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de minden észrevételt szeretnék leírni. Hasonlóan várom másnak a véleményét is ezzel kapcsolatban.


Az elmúlt fél évben észrevettem, hogy sokkal többen kezdtek el edzeni, mint az elmúlt évek ezen időszakai alatt. Alapból szerintem sokkal mainstreamebb lett az edzés minden korosztályban, ami egy nagyon jó dolog, én személy szerint örülök neki, hogy sokan a tettek mezejére lépnek.

Viszont ezzel egyidőben, azt tapasztalom, hogy a sok újonnan edzeni elkezdő ember elárasztja a termet, mégpedig úgy, hogy nem tudják kb. Mit csinálnak, és/vagy nem tudják melyik gép micsoda, mire való. A Scitec Goldba rendszeresen látom, hogy kezdőnek látszó emberek a keretekbe bicepszeznek, oldalemelnek, úgy húznak fel 60 kilóval, hogy a fogakról szedik le a súlyt(???), vagy pedig az egyetlen verseny eleiko padon/platformon eveznek,( a fekpadnál) elszedve a kalibrált tárcsákat, és a versenypadot. És persze nyilván mindenkinek joga van azt az eszközt használni amit szeretne.

De sokszor ez annak a rovására megy, hogy aki versenyez, és szigorú edzésterve van, nem jut normális felszereléshez, és nem tud normálisan leedzeni. Egy kezdőnek szerintem teljesen jók a sima nem kalibrált tárcsák is. Plusz evezni nem csak a keretben lehet, hanem kìvül is. Ezek miatt sokszor próbálok beszélni az emberekkel, éd elmagyarázni nekik a dolgot, de általában lesz*rják amit mondok, mindig azt hiszik ők az okosabbak. Persze sokan rendesek, és meglehet beszélni velük a dolgot. És ezeket nem csak a goldba tapasztalom, hanem minden nagyobb teremben ahol voltam.


Nyilván lehet mondani, hogy miért oda járok, miért nem erőemelő terembe, vagy máshova. Ezzel az a gond, hogy Pesten kívül nemsok erőemelő terem van az országban, amik Pesten vannak, meg szintén zsúfoltak, mert az összes erőemelő odajár. A többi teremben meg szimplán nincs elég súly, normális felszerelés, plusz sok helyen nem szeretik az erőemelőket úgyérzem. Egyedüp az erőemelőterem jobb egy fokkal, mert hasonló emberekkel edzel. De haladni szintén nemtudsz a tömegnyomor miatt. Úgyhogy szerintem nehezebb helyzete van annak, akinek nincs saját otthoni terme.

Továbbá ez valamilyen szinten a testépítésben versenyzőkre is vonatkozik.


Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek ezzel kapcsolatban?



2023. aug. 26. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a véleményetek a versenyzők helyzetéről/edzési lehetősegeiről mostanában?"


Igazából nem érdekel, oldják meg ők is a saját edzésüket, ahogy tudják.


"sokkal többen kezdtek el edzeni, mint az elmúlt évek ezen időszakai alatt. Alapból szerintem sokkal mainstreamebb lett az edzés minden korosztályban"


Ezeknek egy év múlva már nyoma sem lesz a teremben, de lesz utánpótlás.


Javaslatom: menj kisebb terembe, vagy csinálj otthoni termet. Sokkal jobban jársz.

2023. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Alapvetően a versenyzők nyilván egy sokkal kisebb réteget tesznek ki, ezért nyilván kevés az érintett. Viszont minden sportban elsőbbséget élveznek a versenyzők: az uszodákban nem lehet használni a versenyzők sávját, tenisznél le van foglalva a versenyzők pályája, és stb. Erőemelésnél a szövetség termét meg ugyanúgy használhatja bárki, nem csak a versenyzők. És egy picit ez zavar, hogy kb. Minden sportnak megvan a saját versenyzői környezete, kivéve a testépítőknek/erőemelőknek, nekik el van intézve azzal, hogy építsetek termet otthon több misiből, vagy oldjátok meg. Ami nyilván nem elfogadható megoldás szerintem.

Az úszóknak se mondják, hogy oldják meg a nyílt vízben a versenyfelkészülést, mert a sok nyugdíjas úszkálni akar.

2023. aug. 26. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:

"Minden sportnak megvan a saját versenyzői környezete, kivéve a testépítőknek/erőemelőknek"


Egyik sem olimpiai sportág. Egyébként meg van szövetségük/szponzoruk, oldják meg.

Az életben ennél sokkal fontosabb problémák is vannak.

2023. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem olimpiai sportág ez tény, de mellesleg elég sok törekvés van, hogy az legyen. Plusz elég sok sport van még, ami nem olimpiai. A szövetségekről írtam bővebben fent. A szponzorok meg csak a top 1%-nak biztosítanak egzisztenciát.


"Az életben ennél sokkal fontosabb problémák is vannak."


Jó hát ezt minden problémára rálehet húzni, ennyi erővel minek vetnek bármilyen problémát az emberek. A következő már az lesz hogy Afrikában éheznek a gyerekek?😄

2023. aug. 26. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

"A következő már az lesz hogy Afrikában éheznek a gyerekek?"


Igen, ez pl. sokkal nagyobb probléma, mint az, hogy valami önjelölt macskajancsi nem tud úgy készülni a versenyére, ahogy szeretne. Amúgy meg milyen hasznot hajt a társadalomnak vagy az államnak?

2023. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Attól még, hogy versenyszerűen sportolok, nekem is vannak problémáim. De akkor ennyi erővel mindenki ássa el magát, aki kicsit komolyabban akar venni egy adott sportot, mert vannak fontosabb dolgok is az életben?😅 Sajnálom, ha valakinek ezek közül forog az élete.

Meg hogy itt a gyakorin esélytelen normális vitatémát indítani tetszőleges dologról, mert a válaszadók véleménye kifullad annyiból, hogy "kit érdekel", "old meg", vagy "vannak ennél fontosabb dolgok is".

2023. aug. 26. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!