Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti egyszer terembe, így van...

Heti egyszer terembe, így van értelme, ha igen hogy?

Figyelt kérdés

Vékonyabb testalkat vagyok (70 kg), 37 éves, évekig jártam terembe, látszott is, de egy éve abbahagytam, de újrakezdeném. A munkám, és egyebek miatt heti egyszer tudok csak lemenni terembe, de otthonra vettem két állítható kézisúlyzót (2x max 10 kg), meg két kettlebellt (10 és 16 kg).

A célom a tömegnövelés, és nem óriási, de szép izomzat. A következő az ötletem, ennek van értelme? Étkezésre figyelek és mellet, vállat, bicepszet, tricepszet, leedzem otthon súlyzóval és kettlebellel heti 1-2 alkalommal, és a terembe pedig csinálok egy láb-hát napot, mert azt szerintem csak ott tudom rendesen leedzeni.

Vagy: Csak a lábat edzem le teremben, és a hátat otthon

Vagy: Csak a hátat teremben, lábat otthon

Vagy: Hát és láb mellé még beveszem azon az egy napon a fekvenyomást is, de lehet az már túl sok lenne, így is a hát-láb a két legnagyobb izomcsoport. Csak néha nem lenne rossz fekvenyomni is.

Vagy ennek így sehogy nincs sok értelme?


2023. nov. 15. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

"otthonra vettem két állítható kézisúlyzót (2x max 10 kg), meg két kettlebellt (10 és 16 kg)"

Ez a súlykészlet a legtöbb gyakorlathoz már most kevés. Ha nem tudod emelni progresszíven a súlyokat, akkor 10-15 kilóval semmilyen érdemi izomfejlődésre ne számíts hosszútávon, pláne nem izomtömeg növekedésre. Heti egy konditermi teljes testes edzés szintentartáshoz jó lehet, a kezdő hónapokban pedig biztos van izomfejlesztő hatása is, de ez így lószar. Vagy menj többször konditerembe, vagy költs pár százezer forintot otthoni progresszív súlykészletre.

2023. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-es: nem kevés mert senki nem mondta h a két kézi súlyzót egyszerre kell használnia. Szóval nem 10 hanem 20 kg a max. Na most kétlem h egy koncentrált bicepszet, oldal vagy elore emelést, egykezes tricepsz nyújtásokat vagy kalapacs bicepszet 20 vagy akar 15 kg-nál többel tudna csinálni a kérdező. Szóval a karodat szépen ki tudod dolgozni otthon, ennyi súllyal is. A comb, hát, mell triót viszont csak terembe tudod megedzeni normálisan. Jobb lenne heti 2x de igazából nincs nagy különbség aközött h heti 2x csinálsz 6 sorozatot egy izomcsoportra vagy heti 1x 12 sorozatot. Sokaknak ez a mániájuk h heti 1x nem elég, igazából a lényeg h a sorozat mennyiség meg legyen pl. 12 sorozat/izomcsoport. Az h ezt te hány felé osztod szét majdnem teljesen mindegy. Múltkor olvastam egy tanulmányt egyik csoport heti 1x edzett egy izomra másik heti 2x es mindössze 3%-al ért el jobb eredményt az aki heti 2x tolta, ami gyakorlatilag észrevehetetlen különbség.
2023. nov. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!