Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék edzőterembe járni...

Szeretnék edzőterembe járni és edzeni. Leginkább kar, mellkas, has. Jelenleg a testalkatom sovány és szeretnék egy picit izmosodni. Ha a táplálkozási szokásaimon nem változtatok, nem szedek vitaminokat, porokat, fehérjéket úgy is van esélyem?

Figyelt kérdés
Nem egy kigyúrt, agyon edzett ember szeretnék lenni, csupán a sovány testalkatom miatt, nem vagyok elégedett a kinézetemmel és egy picit formásabb testalkatot szeretnék.
dec. 28. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A súlyzós edzés önmagában is képes változást hozni izomzatban és erőszintben, de tudatos táplálkozás nélkül sok eredményt nem lehet elérni ebben a sportban. A tápkiegészítők nem fontosak, pláne nem kezdő szinten, viszont a megfelelő kalóriabevitel és fehérjebevitel nagyon fontos, ezt pedig kiegyensúlyozott táplálkozással tudod csak biztosítani.
dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az edzőm anno azt mondta, hogy tömegelésnél amit a teremben művelsz az 30%, amit otthon a konyhában az 70%. Diétánál meg 80-20 :)


"Vitaminokra és porokra" nem feltétlenül van szükséged, lehet megfelelően étkezni hagyományos kajákból is, főleg hobbi szinten. De ha a szükségesnél 1000 kalóriával kevesebbet viszel be vagy zsíroskenyéren és paradicsomon élsz 0,5 gramm fehérjével akkor sosem fogsz izmosodni.


A minimum lenne, hogy tudatosan étkezel, különben majdhogynem pénz és időpazarlás a kondibérlet.

dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

"amit a teremben művelsz az 30%, amit otthon a konyhában az 70%"

Ezek a százalékok igazából nem léteznek. Ezeket ki és mikor számolta ki? Ilyen szép kerek számok jöttek ki a számítás végén? Ezek a százalékok hatalmas ökörségek, amiket mindig okos edzőktől és shopbuilder cikkektől lehet hallani, egyetlen tudományos szakirodalomtól sem. A valóságban a testépítés nem fekete-fehér. A valóság inkább úgy néz ki, hogy az edzés 33%, a táplálkozás 33%, a regeneráció 33%, és minden kis egyéb a maradék 1%. A lényeg, hogy a súlyzós edzés a táplálkozás és a regeneráció nélkül nem tud 100% lenni, maximum 33%. Ha ez nem zavarja a kérdezőt, és nem akar érdemi célokat tudatosan elérni, akkor ez van.

dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
És ez a 33% hogy jött ki? Le legyél már sügér kérlek, nyilvánvalóan sehogy senki nem számolta ki senki, ezek csak az arányokat reprezentálják, hogy éjjel nappal edzhetsz, ha nem eszel mellé akkor sosem leszel akkora, mint Ronnie Coleman...
dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

"ezek csak az arányokat reprezentálják"

Az arányaid tévesek. Nem fontosabb a táplálkozás az edzésnél, pláne nem több tíz százalékkal. Egyformán fontosak. Ha szarul táplálkozol, akkor hiába edzel jól, nem leszel izmos, ahogy ha szarul edzel, akkor hiába táplálkozol jól, nem leszel izmos.

dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Az arányok *szerinted* tévesek. Én nem vagyok élsportoló, szóval mint mondtam az edzőm információjára hagyatkozom. Ő viszont elég komoly eredményeket ért el, szóval én elhiszem neki. Aztán kinek mi jön be.
dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az fontos hogy egyél eleget és egyél elég fehérjét. A fehérje minimum 1.5 gr/ testtomegkogram. Kaloria szuksegletet pedig szamolhatsz a gymbeam bmr kalkulátorával.

Porokra vitaminokra nincs szukseg ha a fentiek megvannak.

Illetve az elejen konnyu izmot felszedni de egy ido utan csak profi edzestervvel fog menni. Ezert az elejetol erdemes egy edzot keresni aki 2-3 alkalommal megmutatja a gyakorlatok helyes kivitelezeset

dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs nagy tapasztalatom ebben a sportban, sőt semmiben. 26 éves vagyok, eddig életemben semmit nem sportoltam, átlagban 60-65kg között mozogtam. Szakítás után az edzésbe "menekültem", január 5.-en lesz 4 hónapja, hogy edzek és már szembetűnő a különbség. Nem különösebben figyelek az étrendre, bár húst hússal eszek, ezek mellett fehérjét és kreatint szedek. Így, heti 5 edzéssel, majdnem 4 hónap alatt sikerült felmenni 72kg-ra. Elhiszem, hogy fontos az étrend, de ha nem verseny szinten akar valaki ezzel foglalkozni, akkor szerintem nincs értelme sanyargatni magunkat.
dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: megkérdezhetem milyen fajta edzéseket szoktál csinálni?
dec. 29. 23:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Heti 3x felső test + egy has gyakorlat, 2x pedig láb+has. Hétfő, szerda, péntek felső test, kedd, szombat és néha csütörtök a többi, így van ideje regenerálódni. Nem tudom a gépek, illetve a gyakorlatok nevét, de holnap utána nézek és elküldöm pontosan privátban
dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!