Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kézi súlyzók vásárlása otthonr...

Kézi súlyzók vásárlása otthonra? 💪

Figyelt kérdés

Otthon szeretnék elkezdeni súlyzós edzést, nincs semmi komoly testesítés célom, csak legyen rendszeres mozgás. Régebb már gyurmáztam teremben egy rövid ideig edzővel. Sekély tapasztalatom alapján kezdetnek szükségem lesz 2x 2, 3, 5 kilós súlyokra, esetleg még egy 8 kilós párra mellezéshez, ha veszek padot is. Aztán a 2 kilósra végig szükségem lesz bemelegítéshez, a többi lassan leváltódik nehezebbre, amig elérem a szintet, amin megrekedek.


Próbáltam kiagyalni, hogy hogy lenne optimálisabb, pl. 5 kilósnak rudakat vegyek tárcsákkal, meg ilyenek. Egyelőre annyi a konkluzióm, hogy nem érdemes agyalnom ezen, lényegesen nem tudom csökkenteni a szükséges lóvét, meg nehéz előre látni.


De meghallgatnék minden tanácsot-tapasztalatot a témában, hátha van erre valami jó stratégia.


jan. 6. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kaphattam volna családtagtól tárcsásat súlyokkal ingyen, ki is próbáltam, de nekem relatíve sok macerának éreztem cserélgetni a tárcsákat (persze, hosszabb távon lehet, hogy megszoktam volna). Inkább külön vettem meg őket (4 párat, nem volt egy nagy dolog), így csak leteszem az egyiket, felveszem a másikat, sokkal gördülékenyebbnek tartom.
jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaja, a tárcsásat edzés közben nem is terveztem váltogatni, csak gondoltam, hogy legyen legalább egy, amit tudok olcsóbban tudok nehezíteni, ahogy fejlődök.
jan. 6. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy esek a sulyok nem sokra jok. Legfeljebb megtudsz vele edzeni egy kart, vallat, a tobbire keves lesz, meg gyorsan ''kinovod''. Van multis egykezes sulyok olyat erdemes venni csak nyilvan nem olcso. En ugy gondolom hogy ha van penz akkor minimum egy erokeret multis egykezes sulyok es egy allithato szabad pad. Ezzel mar korektul megtudsz mindent edzeni.
jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én amikor kinőttem a saját súlyos edzést, 2x10kg súlyzót vettem.

Ugyan ilyet, csak jóval olcsóbban [link]


Nekem nagyon sokat segített, hatalmas ugrás volt, szabad szemmel észrevehető változással. Természetesen nem lettem testépítő, csak simán erősen sportos alkat jó állóképességgel. Nem bántam meg, hogy megvettem. Ha picit nagyobb súly kell, akkor rálehet tenni 1 rúdra a nagyobb tárcsákat, így 1 rúd lesz, de az lehet 16-18kg. Ez elég lehet a széles hátnak a fűrészeléshez , féllábas guggoláshoz.


Én így használtam 2 évig. Aztán sajnos túl hosszúak lettek az edzések, sok sorozat kellett a kis súlyok miatt. Vettem 5 kilós tárcsákat, +20 kilót. Így minden szuper. Nincsen irreális elvárásom, olyan szinten sportos vagyok, hogy megkérdezik, járok-e kondiba vagy sportolok-e valamit. Ha neked is megfelel egy ilyen szint, akkor érdemes beruházni legalább ennyi eszközre. Csak a lábammal nem vagyok elégedett, de nincsenek csodák, ennyire elég a súly.

jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
en vettem anno a gazo fitnessből 90rongy azt hiszem tárcsákat rudat feancia rudat.kézisulyzóból 40kilósakat össze tudok tenni,ez arra jó hogy itthon át tudjam magam edzeni ha valamiért nem jutok le a terembe vagy nincs kedvem,ennyi súllyal kart,meg oldalso vállakat at lehet nozgatni a komolyabb pl láb hát elkerulhetetlen a terem.par lábra kézisulyzos kitorés itthon azert a mai napig oda tud baszni😀😅
jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*bár
jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!