Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha edzek ès sokat eszek mi...

Ha edzek ès sokat eszek mi történik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Edzek 2 ève. Elhatároztam tömegelek.Nagyon sokat eszek, a súlyokat nyomom kemènyen.De a kèrdèsem az lenne ha nagyon sokat eszek. (Zsírosat, èdeset, meg mindent ami csak van.) mi lesz az eredmènye?
febr. 5. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mi az, hogy mi lesz az eredménye? Ha adott edzés terén adott a progresszió és a bukás közeli intenzitás, táplálkozás terén pedig aodtt az elegendő kalória és fehérje, akkor fejlődni fogsz, ha nem, akkor meg nem. Arra azért figyelj, hogy ne told túl a kalóriatöbbletet, mert a felesleges behízásnak se izomépítés, se egészség szempontjából nincs értelme.
febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra celzok,hogy nem eszem ilyen csirkemell rizs pl. Stb. Ami a kaja itthon abból jó sokat edzés előtt után is..
febr. 5. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a csirkemell vagy a rizs épít izmot, hanem a moderált kalóriatöbblet (maximum 200-300 kalóriás szufficit) és a minimum 1,5 g/tskg fehérje. Ha ez adott, akkor lesz izmosodás, ha nem, akkor nem. Ezért célszerű, ha az egyén tudatosan táplálkozik, nem csak érzésre/szemre sokat, mert akkor a véletlenre bízza a sikert.
febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a "nagyon sokat eszek" alatt azt értjük, hogy napi 500-1000 kcal többletben vagy, akkor az lesz az eredménye, hogy nyárrna akár egy vágásérett malac is lehet belőled komám.🤣

A tömegelés nem azt kéne, hogy jelentse, hogy felzabálunk mindent, amit látunk, enyhe kcal többlet elegendő. Zsírral nagyon könnyű túllőni a kcal limitet, édes cuccokkal is, mivel azok meg nem telítenek.

febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Bár én jóval túl lepem, azt a 200-300 kcalt. Egy nap van hogy még nem eszek egy lábas pörköltet tésztával, úgy megyek edzeni. Bár eddig jó, mert az erő jon....
febr. 5. 18:45
 6/9 A kérdező kommentje:
"Mèg nem" Helyett: "Meg"
febr. 5. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Én anno 65 kilósan is erős voltam. Ne a zabálástól és a napi 5000 kalóriától várd az erősödést hosszútávon, mert problémáid lesznek.
febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 igy izmot is felszedsz de rengeteg zsirt is. El fogsz hizni par honapon belul
febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még a 300as többlet is felesleges, nemhogy ennél több..

Ha így folytatod csak el fogsz hízni, és amikor fogyni fogsz akkor leadod a zsírral együtt a felszedett izmot is. Általában ez szokott történni.

febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!