Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha én felsőtestre csak húzódzk...

Ha én felsőtestre csak húzódzkodást és tolódzkodást végzek, alsóteste pedig csak lábtológépet, guggoló GÉPET, vádliGÉPET és lábhajlító gépet használok, akkor nyomorék leszek vagy a semminél ez is jobb?

Figyelt kérdés

Én nem akarok kidolgozott testet. Minimálisan akarok izmosabb lenni, illetve erősebb…


Emellé még kardiózni akarok sokat, mert a kitartásomat szeretném növelni, a kardió meg elve nem fér össze a komolyabb izomépítéssel.


Az a kérdés, hogy ez így oké e, vagy így az hogy 1-1 izomcsoportom tejesen alulfejlett maradhat a többihez képest, egészségügyi kockázatot jelent?


Én másképpen nem vagyok hajlandó edzeni csak így. Ha így nem lehet mert nyomorék leszek, akkor meg egyáltalán el sem kezdem, viszont elég dühös leszek!



febr. 27. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltakkal simán lehetséges egy hosszútávú teljes testes edzést folytatni. A te céljaidra bőven elegendő ez a megoldás.
febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1.


Értem köszi!

De tényleg…


Az a baj, hogy bármit kérdezek bárkitől, mindig azzal jönnek hogy “ezt meg ezt” még muszáj lenne bele tenni az edzésbe és jó is lenne, “mert így veszélyes”, meg hogy “minden gyakorlatnak van egy reverse gyakorlata”, de így mindig az lesz a vége hogy 100+1 féle gyakorlat kerül fel a listámra és nekem munka mellett, ezer magánéleti cucc mellett arra sincs időm hogy ezeknek akár csak utána olvassak egyenként, hogy hogyan kell helyesen csinálni…

És nem hiszem el, hogy az én relative szerény céljaimhoz nem elég pár viszonylag egyszerűbben be gyakorolható gyakorlat, vagy hogy egészség szempontjából tényleg még az is jobb lenne ha nem csinálok semmit mintha nem edzem meg az összes izomcsoportomat legalább 2 féle szabadsúlyos gyakorlattal, amelyeknél esetemben már az alapállás felvétele is problémás lehet.

febr. 27. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó edzést! Jó fejlődést!
febr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem muszáj semmit sem csinálni.


Nem gyakorlatokban kellene gondolkodni, hanem mozdulatokban.

rúddal guggolás = lábtoló gép = hack guggoló gép = öves guggoló gép = smith keretes guggolás, és ez visszafelé is természetesen.


De gondolj bele logikusan: A tested honnan tudná, hogy Te rúddal, vagy éppen hack guggolón guggolsz? Csak a terhelést érzi, szóval teljesen mindegy a gyakorlat. Ugyanez mindez izomcsoportra..


Láb: guggoló mozdulat, csípőhinta (merevlábas/román felhúzás), 1-2 "kiegészítő" (combfeszítő, combhajlító gép), vádli.

Mell: nyomás, tárogatás

Hát: evezés, húzás

Kar: hajlítás, nyújtás


Ennyi. Nem kell leragadni csak azért a rudas fekvenyomásra meg guggolásra, mert valamelyik régebbi testépítő is ezeket csinálta.. A gépek jobbak izomépítésre egyébként is. -> stabilabb vagy, több erőkifejtés.


De teljesen mindegy. Válassz pár gyakorlatot, és fejlődj bennük. Ennyi.

febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Hát barátom ezzel neked semmilyen egészségügyi kockázatod nem lesz

Szval az hogy majd hatalmas vállaid lesznek és a hátadat elnyomják,vagy túl nagy bicepszeid lesznek és a lemaradt tricepszed deformálódik meg hasonlók,na ettöl a programtól ilyen veszélyes dolgokat ne várjál!!


"Nem akarok kidolgozott testet"

Erre nagyon kell vigyázni,mert ha nem figyelsz egyszer csak azt veszed észre hogy túl izmos lettél és utánna már cseszheted!!


Elárulok egy nagy titkot.Az emberek nagy százaléka egy rakat telibexart búvárruha.Aztán van a jelentéktelen kisebbség,aki nem akar az lenni.

Ebből a jelentéktelen kisebbségből a nagy többség,ha megfeszül éveken át,akkor se lesz izmos!!

Nem fitségről beszélek hanem izmosságról!Tudod azok az arcok olyan 90 és 100 kg feletti színizomban.

Szval megnyugodhatsz nem leszel túl izmos,vagy kidolgozott véletlenül sem!!

febr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem naturálba sose leszel "túl kigyúrt" csak egy szép esztétikus fizikumú sok év után. Tolodzkodas huzodzkodást hat ezeket a gyakorlatokat csináltak a silver és bronz era-ban is, nagyon jó gyakorlatok megfelelően növelik az izmot és az erőt is. Nem mellesleg nem kell felni vele hogy rad esne a suly mint a fekvenyomasban es könnyebben elsajatithatóak. +Súllyal tudod novelni az intenzitast is vagy ha opcionális akkor csökkenteni gumikkal.

Amiket lábra írtál azok is elegek. Főleg ha nem akarsz túl kigyúrt lábat

márc. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!