Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik hogy ennyit izmosodtam?

Létezik hogy ennyit izmosodtam?

Figyelt kérdés

Volt rajtam 8 kiló felesleges zsír (inbody mérés alapján) december elején, ezt álltam neki leadni, kalóriaszámolással, magas fehérjebevitellel (hogy ne veszítsek izmot), heti 150 km bringázással, otthoni saját testsúlyos és kézisúlyzós edzésekkel, heti 4-5x 40-60 percben.

6 kilóval lettem mostnara kevesebb, viszont 2!! ruhaméretet csökkentem. Decemberben már a 38-as (női méretezés, más mint a férfi) farmerek is passzentosak voltak rám, a 34-eseket pedig combközépig tudtam felhúzni. Mostanra pedig már a 36-osok is lógnak rajtam, a 34-esek állnak jól és kényelmesek. Korábban egyébként 52 kilósan jöttek rám ezek a nadrágok, most 54 vagyok (165 cm). Létezik, hogy ennyit izmosodtam volna, 40 éves nőként, otthoni edzéssel, kalóriadeficitben mindössze 3 hónap alatt??



márc. 8. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, mivel rendszeresen edzel.
márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, de amikor belevágtam az egészbe, a kondicióim alapján mindeki azt mondta, hogy kizárt hogy értékelhető mértékben izmosodjak. Majd ha lement a zsír és elkezdek tömegelni és edzőterembe járni, majd talán akkor, de évi 2 kilónál többre ne számítsak már az én koromban, nőként, és az is kőkemény munka lesz. Ehhez képest ez most így túl könnyűnek tűnik...
márc. 8. 09:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elso par honapban izmosodsz mint állat. Nyugi ez majd lelassul
márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ennyire?? Azért remélem kitart még kicsit a lendület ha tényleg így van. :) az volt a terv hogy 8 kiló zsírt adok le és 5 kiló izmot szeretnék hosszú távon felszedni. Na majd elmegyek megint egy Inbody-ra, most már nagyon kíváncsi vagyok mi történt a testemmel 3 hónap alatt. :)
márc. 8. 12:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy valakik mondanak valamit, nem biztos, hogy nálad az éppen úgy is alakul, ahogyan mondják. Eltérő a szervezet a teat reakciója, alakulása. Örülj inkább, ha nagyobb, gyorsabb fejlődést tapasztalsz, mint amire számítottál! :) A 3-as válaszoló pl. jól írta, első pár hónapban valóban gyorsabban megy az iznosodás. Ilyen dolgot tapasztaltam én is magamon és hasonló edzést csináltam mint Te.
márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem létezik, hogy ennyit izmosodtál! Ez csupán egy álom!
márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a csúnya realista, 3 hónap alatt ha isteni genetikád van, akkor ilyen körülmények között ennyi évesen, ennyi mozgással kb negyed kiló izom mehetett fel rád. Ez az optimista számolás.


5kg izom egy 17 éves srácra, aki a hormontermelésének csúcsán van de keményen, személyi edzővel kb 7 hónap alatt tud felmenni. Sok tapasztalt ember most azt mondaná, hogy sok férfira 5kg izom 1 év alatt jön fel. Ez is igaz, ha valaki nem a sportra született, ilyen genetika is van.


Egyébként droggal kb pont ennyi izom mehet fel férfira 3 hónap alatt, ha átlagot nézünk.


Nem tudom eléggé kihangsúlyozni, hogy a te esetedben dekagrammokban lehet mérni a változást.


Viszont most jön a motiváló rész: Ha edzel, van rendes mozgás, rendes fehérje, és lecsökken a testzsírszázalékod, már akkor tökéletesen fogsz kinézni. ha nincs ami eltakarja az izmot, bomba leszel.

márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

40 évesen ennyi edzéssel még azt is kétlem, hogy szabad szemmel kimutatható izommennyiség növekedés lehetett. Patika mérleg talán kimutatná. Az évi 2kg egy akár lehetőség, nincs rá garancia. Egyébként ha valami fitnesz versenyre készülnél és ilyen ambícióid lennének, tehát 100%-osan készülnél erre, akkor meghaladhatnád az első évben talán a 3kg-t is.

Az inbody mérésekkel van egy apró baj. Kilogrammokat is tévedhet. Elektromos ellenállást mér a testedben. Viszont az függ a testhőmérséklettől, ami nap közben változik. Függ attól, hogy mit ettél és mennyit, mit ittál és mennyit. Esetleg mozogtál-e nem sokkal előtte. Mennyi folyadék van benned, amit befolyásolhat a menstruáció, vagy az étel, hiszen egy szénhidrátos étel jó sok vizet köt meg. Nagyságrendileg megmutatja amit kell, de ha van egy 5-10%-os hibahatár, akkor könnyen kiszámolhatod, hogy kilogramokkal több zsírt tehet rád, vagy vehet le, és akkor dől minden arány vele együtt. Csináld úgy, hogy neked jó legyen a tükörbe amit látsz, sokkal hasznosabb lesz, mint egy ilyen mérés.

márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7, 8

Igen, én is így kalkuláltam eredetileg, azért nem is értem hogy hogy tudtam 6 kg fogyással 2 méretet fogyni. Az 5 kg izom kb 2-3 éves cél :D viszont továbbra sem értem akkor ezt a méretváltozást. A testzsír százalékommal szerintem már nincs gond, tök jól nézek ki, olyan 25-26 körül lehet, tovább már nem is akarok fogyni. 165/54 vagyok jelenleg. Csak szeretnék kicsit erősebb és formásabb lenni. Meg sokáig egészséges.

márc. 8. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!