Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A lábam miért nem hajlandó...

A lábam miért nem hajlandó reagálni az edzésre?

Figyelt kérdés
Magas, alapvetően vékony testalkatú férfi vagyok (jelenleg 86 kg, 190 cm), évek óta edzek kisebb-nagyobb megszakításokkal, és azt vettem észre hogy a lábam semmilyen edzésre nem reagál. Amikor konditerembe jártam, akkor is a lábaim bőven le voltak maradva a felsőtestemtől. Pár hónapja elkezdtem itthon edzegetni, azt vettem észre, hogy pl. a mellizmom nagyot fejlődött sima fekvőtámaszozástól is, a karom is láthatóan vastagabb lett, pedig csak egykezessel szoktam bicepsz-tricepsz edzéseket végezni, a lábam viszont semmit nem fejlődik. Nincsenek testépítő vágyaim, bőven elégedett lennék ha a lábaim a felsőtestem szintjén lennének izmosság tekintetében, de valamiért semmilyen edzéssel nem sikerül egy deka izmot pakolni rájuk, pedig izomlázam is szokott lenni combomban, vádlimban is, kalóriabevitel 2500 feletti, mégis ugyanolyan vékony mint évekkel ezelőtt, pedig már annak is örülnék ha zsír lenne rajta.
márc. 9. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Látatlanban semmit nem lehet mondani. Az biztos, hogy otthoni edzéssel érdemi lábizomzatot nem lehet építeni. A láb izmait egyedül a progresszív, nagy súlyos edzés fejleszti, az pedig otthoni körülmények között nem megoldott számodra. A láb izmaira is ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a felsőtest izmaira: progresszív túlterhelés, bukás közeli intenzitást, nagy munkasúly.
márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
A futás jó lehet lábra? 10-20-30-40 kilométer akár. (Bocsi kérdező, ez már az első válaszadónak ment, de hátha másoknak is hasznos lehet a válasz.)
márc. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
A futás egy remek állóképességi mozgásforma, ami bizonyos értelemben fejleszti a combot és a vádlit, de leírom még egyszer, hogy ténylegesen izmos lábad a progresszív súlyzós edzéstől lesz, semmi mástól, így a futástól sem.
márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

a futás az álló képességet növeli nem az izmot


izmot még mindig csak sulyzós edzéssel lehet rendesen növelni

márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Mit edzel lábra? Gugolas , lábtoló nélkül egy progresszív lab edzést nem tudnék elkepzelni..
márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2500kaloria számodra nagyon kevés. Ilyen magassaggal és testsúllyal 3200-3500korul kellene csak a sulyt tartanod es lehet van akinek meg tobb ha sokat eléget meg gyors az anyagcsereje. Erre meg ra kellene dobnod egy 500ast.
márc. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A vádli nagy részben genetika, jóval kevésbé fejleszthető mint bármely más izomcsoport. Van aki koxal se tudja felhozni egy átlagos szintre, van aki meg semmit nem sportol és brutál vádlija van. Így ezen kár frusztrálni magad, azt el kell fogadni olyannak amilyen. A combot viszont szépen ki kehet dolgozni de nem otthon. Azt is figyelembe kell venni milyen a hozott alapanyag, azaz a genetika. Ha te alapból egy vékony, keskeny csontozattal rendelkezel, eleve a lábszár és combcsontod az átlagnál kisebb, véknyabb akkor azért nem kell csodálkozni h abból nem tudsz bika lábakat faragni.
márc. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a 7-esre, semmi szükséged arra h 3 ezer kalória fölé menj, hacsak nem nehéz fizikai munkát végzel. 3500 kaloriaval gyorsan meghíznál, bezsírosodnál, de izom alig jönne fel.
márc. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as ird be akármelyik kaloria kalkulátorba ezt a testsúlyt es magassagot es meglatod 3200-3500akat ad ki szintentartashoz.:"d 86kg irt a battya
márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint már ezt a 2500 kalóriát is soknak érzem, mert alapvetően nem sokat mozgok, van rajtam zsír is.
márc. 11. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!