Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi Kcal többlet kell az...

Mennyi Kcal többlet kell az izomépítéshez?

Figyelt kérdés

Sikeresen a fogyókúrám végére értem, és most szeretnék izmot építeni. Heti 2x1 óra súlyzós edzés fog beleférni, kardióként pedig bringázom, igazából az a fő sportom.

Azt vágom hogy tápanyag bevitelben mire kell figyelni meg hogy kalóriatöbblet kell. Na de ez a kalóriatöbblet milyen mértékű kell legyen? Napi 1-2-300? Elég az edzésnapokon, vagy pont hogy az utána lévő napokon, a többi napon elég a súlytartó kalória? Vagy minden nap? Félek hogy akkor túl sok zsír jönne vissza. Vagy heti szinten érdemes vizsgálni a dolgot?

Bocsi az amatőr kérdésért, de full nem vágom ezt. :) Amúgy 40 éves nő vagyok, 165 cm, 53 kg, gondolom ez számít a Kcal többlet megállapításában.


márc. 11. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szintentartó kalóriabevitel mellett is lehet izmot építeni. A kalóriatöbblet valójában csak arra szolgál, hogy az egyén biztosan ne legyen deficitben, hisz a deficit az izomépítés ellensége. Én 200 kalóriás többletnél magasabb bevitelt nem javaslok.
márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. De akkor az a 200 elvileg midnen nap? Tehát hetente 1400 többlet a 2x1 óra edzés mellé?
márc. 11. 09:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha nem jön össze minden nap, nem fog tragédia történni. A HETI összkalóriabevitel számít úgyis. A lényeg tényleg az, hogy ne legyél tartósan kalóriadeficitben, mert az viszont gátol az izomépítésben.
márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm a válaszokat. Órával mérem a Kcal felhasználást, és ehhez igazítom majd a napi étkezéseimet, a fogyásnál elég jól bejött a módszer. :) Szerintem egy olyan napi +100 kalóriát azért próbálok belőni. Nagyon furcsa lesz most 4 hónap -500 után. :D
márc. 11. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:

"Órával mérem a Kcal felhasználást"

Óvatosan, mert nincs az az óra, ami képes reális pontossággal megbecsülni a kalóriafelhasználást, de ha már diétáztál, akkor ezzel biztos tisztában vagy.

"furcsa lesz most 4 hónap -500 után"

Ha szeretsz enni, akkor megváltás lesz.

márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem 100%-ig pontos az óra becslése, de a fogyásnál már bevált hogy ehhez igazítottam a napi Kcal bevitelem, ezért remélem izmosodásnál is be fog. :) Meg persze majd mérem magam mérleggel, centivel, van egy okosmérlegem is, bár az nem túl hiteles szerintem. S ha azt látom hogy nem jó irányba mennek a dolgok, akkor változtatok.

Szeretek enni, de már annyira megszoktam ezt a jelenlegi mennyiséget, hogy el sem tudom képzelni hogy többet egyek. Mondjuk szerintem mennyiségre nem is fogok nagyon többet enni, csak pl újra teszek sajtot a szendvicsre, be merek vállalni ebédre egy bolognait, vagy egy zsíros tarjaszletet a csirkemell helyett, ilyenek. :)

márc. 11. 11:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1# írja: Nem kell többlet izomépítéshez. Ahhoz kell többlet, hogy ne legyél deficitben, mert deficitben nem fogsz sok (semennyi) izmot építeni, ha megszakadsz sem..
márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szintentartasban sem tudsz epiteni ezert kell kis tobletbe lenni, az mar mas kerdes hogy szintentartast nemtudod teljesen betartani hiszen mi van ha lesz amikor kevesebb kaloriat egetsz de ugyan annyit eszel? Tobbletbe leszel neha igy piciket tudsz epiteni meg mindg lesz egy pici deficit vagy tobblett pont annyit sose tudsz ezert erdemes legalabb 100-200pluszt es akkor mindig lesz annyi hogy tudsz izmot epiteni
márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából a tököm ki van a kalóriaszámolgatással. Szerintem elkezdek inkább enni ahogy jól esik (imádok enni, szóvl valósíznűleg pluszban leszek), meg továbbra is figyelni a magas fehérjebevitelre, aztán max majd árértékelem a dolgot menet közben. :) Végülis ez nekem csak egy másodlagos dolog, az elsődleges sportom a bringa. Most csak az a célom hogy legyen egy kicsivel jobb alakom, egészségeebb izomzatom, szóval úgy döntöttem hogy nem érdekel ennyire mégsem. :D
márc. 13. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!