Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora lépésenként érdemes...

Mekkora lépésenként érdemes emelni a súlyokat?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, csak otthon végzek súlyzós edzéseket alakfomrálási céllal.

2 kilos kézisúlyzókkal kezdtem, aztán mikor kevésnek érzetem váltottam 2,5 kilósakra, pár háttel ezetlőtt. Viszont alig érezem a különbséget... Mi legyen, még használjam azért ezt, vagy vegyek 3 kilost, vagy bepróbálkozhatok egyból 4-el?? Nem tudom hogy érdemes, nem tudom milyen léptékkel érdemes emelni a súlyokat, nem értek hozzá. Túl nehezet sem merek, nehogy az izületeimnek legyen rossz... 40 éves nő vagyok ha ez számít valamit a kérdés szempontjából.


ápr. 9. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
2-4 kilós súlyokról beszélvén akár edzésről edzésre is emelhetsz. Pontosan nem is tudom, mi a terv ilyen pici súlyzókkal. 40 éves fiatal vagy, nem 90 éves. Ilyen kicsi súlyok oldalmeléshez elegendők maximum. Hosszútávú izmosodáshoz (formásodáshoz) progresszió fog kelleni, amit pár kilós súlyokkal nem lehet fenntartani. Hány kilónyi súlyod van otthon?
ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem sok, csak a 2 2 kilós, meg a 2 2,5 kilós. :D Nem szeretném kigyúrni magam, csak iszonyú gyenge vagyok, alig bírok kinyitni egy vizespalackot. Ezért kicsit szeretnék erősödni, meg feszesebb alakot. :) Szóval nem szeretnék nagy izmokat növeszteni.
ápr. 9. 13:04
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

"Nem sok, csak a 2 2 kilós, meg a 2 2,5 kilós"

Ilyen értelmezhetetlenül kevés súly még hosszútávú gyógytornára is kevés, nemhogy progresszióra. Hamar meg fog rekedni a fejlődésed, a céltalan otthoni tornázgatást pedig hamar meg fogod unni, ezáltal abbahagyni. Ahhoz talán elég, hogy legyen valami pici látszata, meg talán a vizespalackot is ki fogod tudni majd nyitni, de kézzelfogható eredményt ne várj ettől. Csak a tényleges sporttevékenységnek van tényleges eredménye. Nagyon becsületes, hogy elkezdtél mozogni, de ha nem egy műtét utáni rehabilitáción vagy éppen, akkor gondolkodhatnál ennél kicsit komolyabb sporttevékenységekben is.

"Nem szeretném kigyúrni magam"

Ez egy jól hangzó laikus mondat, de a valóságban ez a veszély senkit nem fenyeget, pláne nem naturál kezdő nőként.

ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Évi 10 000 km-t bringázom, szerintem ez már komolyabb sporttepjesítmény, a súlyzós edzés csak olyan mellékes. Nekem pont elég ha lesz egy pici látszata és ki tudom nyitni a vizespalackot.
ápr. 9. 13:29
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

"elég ha lesz egy pici látszata és ki tudom nyitni a vizespalackot"

Reméljük, hogy ez összejön.

ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Válts nyugodtan nagyobb súlyzókra, 4 kg karonként, majd 6 kg, és így tovább. nem leszel kigyúrt, de így fogsz erősödni.
ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

"4 kg karonként, majd 6 kg"

Csak nincs annyi súlya. 2 kilós súlyzói vannak.

"a súlyzós edzés csak olyan mellékes"

Tök jó, csak akkor ez nem Testépítés kategória, de a moderátorok majd segítenek.

ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a normális és nem lekezelő/kioktató választ. :D Nem félek attól hogy kigyúrt leszek, inkább az ízületeim védelmében tettem fel a kérdést. :)
ápr. 9. 13:40
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

"ízületeim védelmében tettem fel a kérdést"

Az izületeid sokkal nagyobb súlyokkal is képesek egészségesen dolgozni, mint 4-5 kiló, pláne 40 éves fiatalként.

ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Oké, ezért kérdezem, de ez a kioktató stílus nagyon gáz. Súlyzókat meg tudok vásárolni újakat, szóval nem fontos hogy mi van most.
ápr. 9. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!