Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés mellett zsír- és szénhid...

Edzés mellett zsír- és szénhidrátbevitel?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint egy éve járok rendszeresen edzeni, átlagban a heti 4 edzést tartom. 164 cm magas vagyok, amikor elkezdtem edzeni 56 kg voltam, viszont most 62kg is megközelítem. Étkezésre nagyon ügyelek.

Viszont egy dolog amit nem értek, az a zsirbevitel, naponta simán eléri a 60-70grammot, de ezeket tojás/mozzarella és egyéb ételekből származnak, edzés mellett nem tudom mennyi lenne az optimális, szenhidratbevitel dettó, az általában 120gr körül szokott lenni, fehérje az 90gr minimum, max 120gr és összesen 1500kcal korul eszem.

Régebben kiírtam ezt, mondták hogy kevés a kalória, viszont pajzsmirigy alulműködés is közrejátszik (kezelve van) így többet nem merek bevinni :)


Centikben is mertem a változást, igaz 6kg a különbség, viszont cm téren semmi változás nem történt


Második kérdés: ha szeretném hogy kicsit szalkasabb legyek, körülbelül kalória és makrók téren hogy alakítsam?

21/L



ápr. 9. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fehérjebevitel 1,.5 g/tskg fölött, a zsírbevitel 1.0 g/tskg alatt optimális. A szénhidrátbevitelt a fennmaradó kalóriakeret határozza meg.
ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jah kb valahogy ugy de ezt kaloriahoz is kötnem mert hiába testsúly/1g zsir ha kaloriabll meg lecsapna lenne 1200

Ezzel a zsir bevitellel meg legalább 500at bevisz az meg majdnem mar a fele zsír

Kalóriát neked kell kitapasztalnod beviszel x-et aztan varsz ha 1-2het alart semmi akkor lentebb viszed 2.probalkozasra mar valszeg meg lesz

ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nem mersz többet enni dologhoz: Ha sikerült az belőnöd, hogy csak napi 200-300 kcal többletben legyél, akkor azt nem úgy kell elképzelni, hogy hétfőn még 62 kg vagy, pénteken meg már gurulsz, olyan dundi vagy. 2-300-as kcal többletben évek kellenek ahhoz, hogy legyen értelme pár hónap kcal deficitet tartani. Amiket #1 leírt makrótápanyag arányok, azok teljesen jók.

Nem vagyok benne biztos, hogy kicsit több, mint 1 év edzés után, van-e értelme szálkásításról beszélni.

ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a tanácsokat! Valószínű én szaladtam nagyon előre a dolgokkal így a "szalkasitast" illetően, egy 2 évvel későbbre reálisnak tartom. :) addig meg igyekszem fejlődni.
ápr. 10. 18:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!