Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás progresszió?

Fekvenyomás progresszió?

Figyelt kérdés

Jelenleg 40 kg-mal tudok fekvenyomni, ez a max, ezt úgy, hogy 35 + rúddal tudok szériázni, mondjuk 5*5 vagy 4*8-at(beállítódottságtól függően).

Azon gondolkozom, hogy felkérek egy személyi edzőt, ő tudna biztosan jól fejleszteni a nyomásomon, vagy egy ismerőst akinek megvan ez a szint, hogy kicsit navigáljon el.... Szerintetek mennyi idő alatt érhetem el a /80kg(saját testsúly) + rúd/....vagy /120kg +rudas/ fekvenyomást?

Egy szakértői tapasztalt válaszának örülnék. =) akár kifejtve.

Milyen gyakran érdemes edzeni hozzá, kell-e kiegészítőgyakorlat, sorozat variációk, pihenés... 🙏ez a fő cél most, mellette persze minden más (láb, törzs, vállak stb...de túlnyomórészt ebben szeretnék erősödni, másodsorban lábban)

Köszi a válaszokat =)



ápr. 23. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Az alábbi észrevételeim vannak:


1. A rudat is beleszámítjuk az összsúlyba.


2. Még kezdő vagy, egyelőre a technikán kell csiszolnod, hogy a későbbiekben ne sérülj meg.


3. Azt, hogy egy bizonyos eredményt mennyi idő után érhetsz el, lehetetlen megjósolni. Többek között függ a te egyéni adottságaidtól, az esetleges sportmúltadtól stb.


4. 120-140 kg-os nyomásig ezerféleképpen el lehet jutni 80 kilósan. A lényeg az, hogy legyen egy értelmes programod, amit konzisztensen betartasz.


5. (Ez már saját tapasztalat) Manapság túl sokat foglalkoznak a kiegészítő gyakorlatokkal, pedig ahhoz, hogy nagy súlyt nyomj fekve, alapvetően a fekvenyomást kell gyakorolni. Értelemszerűen kell egy erős hát, erős tricepsz, én ezekre hegyezném ki a kiegészítőket.


6. A személyi edzőkhöz: több helyen láttam, hogy személyi edző nagy dirrel-durral dolgozott együtt kliensével. Minden szépnek és jónak tűnt, csak egy gond volt. A sok tudományos elemzés ellenére a használt súlyok nevetségesek voltak. De legalább komolyan vették magukat.

ápr. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha mindent nagyob joo csinálsz

6-12 honap legtöbb embernek a 100kg ba 1 ismétlés. Meg 9-12honap lehet a 120kgba 1 meg 1 év a 140kgba egy meg egy ev 147-150kg meg 2 ev a 155-160kg meg 2-3ev 170

Tehat kb 3ev leher kezdéstol a 140be 1 ha nyomod.neki onnantol neg nehezebb fejlődni így meg 5-6ev kellhet a 170hez es azt is folyamat kitartóan amit valljunk be naturba ilyen lassu fejlodes mellett bazi sokan abba hagynak es szinten tartanának nem szenvednenek tovább de mar meg tobben 100-140kozott elhiszik az a hatar mert nem akarnak megtobb energiat belefektetni

ápr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fugghet genetikatol is de meginkabb beallitottsagtol es hozzaertestol

Lehet van aki 10ev alatt csak 100ba nyom egyet lehet van aki már másfél ev alatt 120at

ápr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es ez szerintem reális lehet, nagyon köszi a muníciót. És ha nem naturálba, mondjuk nyomod a kreatint, meg vmilyen enyhe tesztoszteron fokozót, vagy enyhe szteroidot, ez mennyivel rövidül le időben és mennyire marad meg az elért erőszint szerinted? =)
ápr. 28. 19:43
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as is köszi :)
ápr. 28. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Kreatin sokat nem szamit

Szteroid sok mindentol fugg keves kevesebbet segit tobb tobbet de ha azt abba hagyod vissza esik a szinted naturalba az eroszint es izom ha egyszer elert az megmarad ilyen hogy felevig semmit se csinalnal alig menne le valami es az izommemoria miatt gyorsan vissza jonne

ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szteroid=egeszsegugyi romlas ezaltal meregnek is tekintheto kicsi segitseg miatt? Ami elvesz ha abba hagyod

Sose hasznalnek ha elered a nelkul az mar valami

ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, szedem a szterkót. Fél évig(edzek)....ha akkor abbahagyom, olyan szintre esek vissza, mintha csak naturálba edzettem volna, csak nagyobb lett az izom, vagy a nagy izom mennyiségről visszaesve, azért egy nagyobb izom és erőszint marad meg, mintha a nélkül edzettem volna? Így nézve a hosszútávú fejlődéshez hozzáad? Vagy csak addig vagy erősebb, amíg szeded?
máj. 1. 00:27
 9/9 Versenyzővagyok válasza:

18evesen megvolt a 100kg

Nem is edzettem rá pedig azóta sem

tegnapelőtt 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!