Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezzel a "sérüléssel" mit...

Ezzel a "sérüléssel" mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Felhúzástól miatt jött ki ágyéki gerinc, és annak a környékén fájdalom. Annyi a lényeg hogy gyorsan fejlődtem benne, kb minden héten tudtam emelni a súlyt, és bemelegítés közben ugye éreztem hogy megint erősebb lettem, belerántottam a 140-be (ez még bemelegítő súly volt) és azzal az egy mozdulattal elromlott az egész. A legnagyobb súlyt akkor tudtam megmozgatni 170-be nyolcat húztam, de már éreztem hogy itt valami nagyon nem jó. Ez volt másfél hónapja.


Megjegyzem, sosem volt semmi fájdalmam, kellemetlenségem a felhúzás, és az ahhoz hasonló gyakorlatok miatt. Magamat is levideóztam többször, jónak találtam a technikát; teljesen egyenes hát, jó úton mozog a rúd, és jó bracing (nem tudom hogy van magyarul). 2 erőemelő, és kb még 5 másik ember is megerősítette hogy jó a technikám.


A fájdalom helyét nem igazán tudom megfogalmazni, ezért a képen pirossal besatíroztam hogy hol érzek fájdalmat, kellemetlenséget. [link] Napközben, meg edzésen egyik gyakorlatnál sem érzek fájdalmat, csak ha felhúzást csinálok.


Összegezve, felhúzni nem tudok emiatt a kisebb sérülés miatt. Nagyon szeretném újból elkezdeni, mert kifejezetten élveztem, és jó is vagyok benne szerintem. A tapasztalataim alapján evidens, hogy a fájdalom nem fog magától elmúlni, mert akármennyit pihentettem, nyújtottam, hengereztem nem múlt el egyszerűen.


Mit javasolnátok, kihez forduljak? Csontkovács? Sportmasszőr? Gyógytorna?

Köszi szépen a válasz, további szép napot!



ápr. 24. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Csontkovács semmiképp. Reumatológus, ortopédus, sportorvos, sportmasszőr, gyógymasszőr, gyógytornász.
ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hiába emeled ki a kérdést mi is csak azt tudjuk mondani mint az 1es


sorry

ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Okés! :D Köszi a válaszokat.
ápr. 26. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy egyszerűen nem bírják az izmaid, ízületeid. Csak és kizárólag akkora súllyal csináld, amekkoránál nincsen fájdalom, combfeszítőre meg vagy csinálsz ebből többet kisebb súllyal, vagy még keresel egy másik (fájdalommentes) gyakorlatot hozzá, amivel megkapja a szükséges volument.
ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!