Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem jön fel rám izom?

Miért nem jön fel rám izom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves srác vagyok, 54kg.3 hónapja kezdtem el edzeni itthon kézisúlyzókkal.1 hónap edzés után elkezdtem szedni fehérjét is(jobban mondva inni).Ezalatt a 3 hónap alatt egyetlen edzés sem maradt ki.Minden izmot heti 2x edzek le, kivéve a lábat azt csak egyszer.Minden izomcsoportra 2-3 gyakorlatot csinálok 3x10-4x10 ismétlésszámmal.A probléma az, hogy a változás legkisebb jele sem észlelhető.Azt gondolom, hogy ez azért lehet, mert nem vagyok kalóriatöbbletbe.Kalkulátorok segítségével kiszámoltam, hogy napi 2700-2800 kcal-t kellene bevinnem, ahhoz hogy többletbe legyek, de ez szinte sosincs meg.Általában 2100-2400at viszek be/nap.Ez lehet a baj?
ápr. 28. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Két baj lehet

1) nem jó az edzésterv

2) nem elég a kalória. Gondokj bele hogy a testednek kell kb 2800 lcal hogy lélegezz sétálj eddz stb. Te eszel 2100at. Szóval ebből valami kimarad. Lenyegében ezzel fogyni tudsz heti fél koilót. Az izom akkor epul ha a testednek van felesleges energiája amibol tud epiteni. A tied kb ehezik

ápr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem én is így gondolom köszi megpróbálok változtatni rajta
ápr. 28. 10:01
 3/15 anonim ***** válasza:
Egyetlen hónap után mit vársz?
ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3

3 hónapja edz, oda van írva…

Hány kilós súlyzókkal csinálod? Ha belegondolok, hogy nekem nőként 170 kilókat kell kinyomni lábtolón, hogy izmosodjak, akkor nem tudom te mit vársz kis kézisúlyzóktól.

ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 igen erre is gondoltam már, de ha kis(7-8 kilós) súlyokkal csinálok egy adott gyakorlatbol 4x10 vagy 4x15 ismétlést akkor is nagyon elfarad az izom a végére, tehát növekednie KÉNE
ápr. 28. 13:35
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt szerintem egy férfinak ez a súly édeskevés, még 50 kilós nőként is 5 kg-s súlyzókkal bicepszezek. Neked a 7 kg lószart nem ér szerintem. Másrészt fokozatosan növelni is kell a súlyokat, ha mindig ugyanannyival csinálod, nem fog növekedni az izom. Harmadrészt eszel-e eleget?
ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem eszek eleget.Mivel heti 4x dolgozom 12 órába így igen nehézkes bevinnem akárcsak 2500 kalóriát is.
ápr. 28. 13:58
 8/15 A kérdező kommentje:
És akik saját testsúlyos edzést végeznek??Ők is mindig ugyanannyi súllyal dolgoznak és mégis izmosak.
ápr. 28. 13:59
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom ők mit csinálnak, de nekem saját testsúlyostól biztos nem lenne izmom :D Úgy jött fel rám 5 kg izom (de nő vagyok, ennél többet nem is akarnék), hogy nagy súlyokkal guggolok, lábtolózok meg csinálok vagy 5-6 féle gyakorlatot gépeken heti 2-3x. Itthoni kézisúlyzós tinglitanglitól nem várnék csodát.
ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nézd meg a Street workoutosokat.Tiszta izom saját testsúlyos edzéstől.
ápr. 28. 14:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!