Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szabadsúlyos hack guggolásró...

A szabadsúlyos hack guggolásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A régi testépítők használták, amikor még nem voltak gépek

[link]



máj. 12. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg jobb alternatíva van nála.
máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pl. mi?
máj. 12. 18:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van guggoló állvány, akkor guggolj. Ha nincs, akkor lábtolózz és/vagy használj Hack gépet. Ha az sincs, akkor csinálj kitöréseket vagy bolgár guggolásokat. Ha az sem lehetséges valamiért, akkor marad a lábhajlítás/lábnyújtás. De naturálban a guggolással nyersz a legtöbbet!
máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Guggolok én rendesen. De hát kellenek kiegészítő gyakorlatok is
máj. 13. 15:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó gyakorlat.Csak arra készülj hogy nem fogsz nagy súlyokat használni.Főleg guggolás után rendesen kifingat ez a fajta játék.

Viszont ez nem is a súly mennyiségéről szól,hanem hogy jol megedzd vele a quadricepszed.

Én csinálom ,de nem guggolós napon.

máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy láttam, hogy elég nagy súlyokat lehet megmozgatni ezzel a gyakorlattal. Eric Bugenhagen 400kg-t emelt így
máj. 16. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze.Ha ezt a mozgásformát gyakorlod akkor elképzelhető hogy nagy terheléseket lehet kivitelezni.A sztandard mégis az hogy a guggoláshoz képest kevesebbel tudod csinálni.

Más kérdés ugye itt is a kivitelezés.

Nem mindegy hogy pukedlizek egyet,vagy felállok egy dobogóra és lemegyek seggig.

A 400 kg ot én nem nagyon hiszem el,hogy egy full lentről indított húzásból felállna valaki,de ez nem is lényeg.

Mármint én nem erőemelő edzést végzek.Nem az a cél hogy minél nagyobb súlyt emeljek.

máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És ez komplex gyakorlat vagy izolációs gyakorlatnak számoljam inkább? Pl. egy elölguggolással vagy egy kitöréssel egyenértékű inkább?


Én is meglepődtem ezen, de pl itt a standard szerint ha összehasonlítjuk, akkor szinte ugyanakkora súllyal lehet végezni ezt a gyakorlatot, mint a guggolást.

[link]

[link]

máj. 17. 02:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Elég komplex.Igénybe veszi a hajlítókat és a farizmot is.

És hát tartani is kell a rudat, tehát az alkarokat is.

máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!