Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő szerintetek az...

Megfelelő szerintetek az edzéstervem? Vagy jobb lenne más felosztásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek megfelelő-e az aktuális edzéstervem, esetleg érdemes-e lenne valamit változtatni rajta a jobb fejlődés érdekében?


Tehát eleinte 3 naponta jártam edzeni akkor még próbáltam PPL edzésfelosztásban edzeni de kb. fél éve már 4x járok és a 4. napra olyan gyakorlatokat tettem amiben "lemaradva/gyengének" érzem magam.


Sorozatok száma gyakorlatonként olyan 4-5 körül szoktak lenni az első gyakorlatnál mindig +2 bemelegítő sorozat. Az ismétlésszámot mindig próbálom 8-12 között tartani.


A cél az izomépítés tehát nem az erősodés az elsődleges szempont.


Sok gyarkolatot inkább angolul tudok mint Magyarul ezért ha valamit rosszul írtam elnézést kérek.


Tehát:


Hétfő (Mell+Tricepsz):

Mellnyomó gép (Decline chest press)

Mellről nyomás gépen (Tehát nem decline)

Chest fly

Butterfly

Tricepsz lenyomás csigán

Tricepsznyújtás fej fölé csigán


Szerda (Hát+Váll+Bicepsz):

Lehúzás

Evezés csigán szűken

Egykezes lehúzás gépen (high row)

Oldalemelés gépen

Pec Dec Hátsó váll

Bicepsz hajlítás csigán (Kötéllel/Rúddal)

Bicepsz hajlítás

Tricepsz támaszos bicepsz gép



Péntek (Láb):

Combtávolító gép

Lábhajlítás fekve gépen

Lábtoló gép

Combfeszítő gép

--Guggolás hack gépen (Nem minden alkalommal)


Vasárnap:

Lehúzás

Evezés csigán széles fogással

Egykezes lehúzás gépen (high row)

Oldalemelés gépen

Pec Dec Hátsó váll

Bicepsz hajlítás csigán (Kötéllel/Rúddal)

Tricepsz támaszos bicepsz gép


Természetesen néha néha vannak változtatások, de ezeket a gyakorlatokat mondanám olyan tipikusaknak. A sorrend sem mindig ez.


Minden észrevételt várok szeretettel. A Vasárnapi napot egyébként szeretném lecserélni inkább csak kar napra bár ehhez is várom a tippeket/ötleteket.


Fejlődést tekintve elég szép fejlődésen mentem keresztül ez a 9-10 hónap alatt amióta elkedztem az edzést bár múlt hónapban elkedztem szálkásítani (mini cut) és a erőszint kezd beesni kicsit de reméljük ez csak átmeneti.


Előre is köszi!


máj. 15. 18:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!