Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a különbség a felhúzás /...

Mi a különbség a felhúzás / merevlábas felhúzás / román felhúzás között?

Figyelt kérdés

Eddig román és merevlábas felhúzást csináltam.


A román felhúzás 150kg 6-8 ismétlés, a merevlábas 140kg 6-8 ismétlés.


Azt tudom, hogy a román felhúzásnál nem feltétlen kell leengedni a súlyt teljesen, illetve nagyobb a térdhajlítás, emiatt jobban farizom és kevésbé hajlító, amíg a merevlábasnál általában teljesen leengedik és végig nagyjából 15°-os a térd által bezárt szög, így pedig jobban hajlító és kevésbé farizom.


Na de ott van a sima felhúzás. Mi a helyzet ezzel? A román felhúzás és sima felhúzás között egyértelmű a különbség, azonban a sima felhúzás és merevlábas között nem látok nagy különbséget.



máj. 21. 14:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Nézegettem már jópár videót, és talán azt tudnám különbségnek felhúzni, hogy a felhúzásban van egy kis guggoló mozdulat is amikor megindítják a súlyt, a merevlábasnál pedig nincs.
máj. 21. 14:45
 2/5 anonim ***** válasza:
máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A merevlábas felhúzás olyan, mint a hagyománys felhúzás, de nyújtott lábbal emeled a súlyt. A földről kell indítani minden egyes ismétlést.


A román felhúzás meg az, amikor nem teszed le a földre a súlyt, leengeded a rudat valamivel a térd alá és vissza.

máj. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát a merevlábas lényegesen nehezebb, mint a sima felhúzás?


Aki végzi mindkettőt, mennyi szokott lenni munkasúlyban a különbség?

máj. 22. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
50 kg körül
máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!