Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv kérdés?

Edzésterv kérdés?

Figyelt kérdés

Hétfő:Mell-bicepsz

Kedd:Hát-tricepsz

Szerda:Pihi (futás)

Csütörtök:Váll

Péntek:Láb

Szombat:Futás (izomláztól függ)

Vasárnap:Futás (ugyszint)


Hasat úgy terveztem hogy hétfőtől péntekig minden nap, "piramis" alapon, egyre több ismétlés, és akkor ott lenne szombat,vas pihenni a hasamnak.


És szeretnék eljárni futni mert elszoktam tőle , gondoltam szerdán,,meg hétvégén elmegyek futni.


most 190 cm 95 kilo vagyok, eszek rendesen (étrend van) nem viszek be annyival több ch-t a kelleténél fehérjéből pedig megvan a 300g.Fél éve edzek rendesen étrend mellett de most tartottam 2 hónap pihit)


EZ így mennyire jó felosztás?(terv)

A másik kérdés pedig hogy mell-hát-ra 6-6 gyakorlat sok?

és bicepsz,tricepsz,váll 4-4 gyakorlat?

A harmadik pedig (csak hogy az is legyen) nagyon nagy hülyeség lenne csinálni A és B hetet , és mondjuk változtatni az ismétléseken, vagy a gyarkolatok sorrendjén?

Vagy ezt elég megtenni 1-2 havonta?



2012. márc. 21. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Most tömegelsz vagy szálkásítasz? Mert tömegelés alatt elég magadbatunkolni annyi kalóriát, nemhogy még futkározzál.
2012. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet hülyén hangzik , de egyiket sem szándékozom :D, az elmult fél évben tömegeltem( 93 -ról 104) és azért lett egy kis hasam, most beteg voltam lefogytam 10 kilot, és most nincs, attól tartok ha elkezdek tömegelni akkor meghasasodok nyárra.Viszont szálkásítani meg nem akarok mert annyi izom még nincs rajtam hogy ha leszálkásítom magam normálisan nézzek ki.
2012. márc. 21. 17:23
 3/7 A kérdező kommentje:

Mármint hogy tömegelni akarok, de nemtudom miért hasasodtam is, ha most betartom becsülettel a minden napi hasazást akkor nem hasasodok meg annyira szerinted?


Nem vittem be csak 40g zsírt, tehát nem hiszem hogy zsírosodtam

2012. márc. 21. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a zsírtól zsírosodsz, a felesleges szénhidráttól is zsírosodhatsz. Ha még nincs meg a kellő izomtömeg akkor még tömegelni kell, nyilván ez egy kis zsírral is jár, de majd később leadod szálkásítással.

A nagyobb izmokra 4, a kisebbekre elég 3 gyakorlat, a felosztásod jó lesz. a gyakorlatokat hetente variálhatod és a sorrendet is.

2012. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na igen, hiába vagyok 93-95 kiló, de mondjuk most szálkásítanék akkor lemennék durván 85-re és szerintem nagyon vékonynak tűnnék, mert a vállaim rohadt szélesek (mármint alapból a csont) tehát most így 95 kilón vagyok pont jó.


Akkor marad a tömegelés maximum megpróbálok annyi ch-t bevinni hogy ne zsírosodjak(annyira), Tömegelés közben is lehet lapos hasam, (engem nem érdekel a kocka csak ha mondjuk felveszek egy viszonylag feszülős pólót ne dudorodjon ki )


És a gyakorlat szám nekem kevés, vagy nem tudom pl bicepszem úgy nézett ki hogy:Húzódzkodás 4x8, bicepsz állva váltott kézzel 4x8 (8-8), scott padon bicepsz 4x8, (Francia r) , kalapács (szabad súllyal) 4x8, és még néha nyomtam egy 21-et is . és ilyenkor éreztem azt hogy megfelelően levan fárasztva a bicepszem.


A hátnál is csináltam 5 gyakorlatot ,de néha 6-ot.

Nagyon nagy gond ha ennyit csinálom sajnos ilyenkor érzem megfelelen lefárasztva magam.

2012. márc. 22. 06:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen tömegelnék még helyedben , mert így nem sok maradna egy szálkásítás után. Arra ügyelj, hogy heti kb 0,5 kg körül legyen a felszedett tömeg, így talán nem fog jönni annyi zsír. Pontosan össze kellene állítanod az étrendet és akkor tudod kontrollálni. Tömegnövelésnél sem egyél félre, maradj a csirke-rizs, hal-krumpli jellegű kajáknál. Reggel zabpehely proteinnel, majd napközben csirke-rizs+ zöldség jellegű kaják 3 óránként, edzés után protein + 50g dextróz. Utána rá egy 40-50 percre csirke-rizs+zöldség, majd este sovány túró. Így nem fogsz annyira bezsírosodni, csak jól számold ki a szénhidrátot, kb. 500 g legyen nálad. Ha nem jön a tömeg, akkor emeld meg majd.

Nekem sok lenne ennyi gyakorlat, elég ha mellre és hátra nyomok 4-et, bicepszre és tricepszre is 3 megy, vállra is 4, de ha te úgy érzed nyomhatsz többet, de én ennyivel is szét tudom edzeni.

2012. márc. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot hamarosan neki fogok és írok egy új edzés tervet, meg étrendet majd elküldöm ha érdekel :)
2012. márc. 22. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!