Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Véreredményemnél májenzim...

Véreredményemnél májenzim magas. Doki azt mondta hogy a fehérjeporoktól van. (gyúrok) Akkor HOGY IS VAN EZ?

Figyelt kérdés

A fehérjeporok ártalmatlanok? Akkor miért magas a májértékem?


Mikor bementem egyből azzal kezdte hogy szedek e valami fehérjét, mert látja hogy izmos vagyok


Majd végigkérdezett hogy mit ettem a vizsgálat előtt / előtti napon, ittam e alkoholt, szedek e gyógyszert mindenre nem volt a válaszom, mert semmi ilyen nem történt.



Szóval csakis a fehérjeportól lehet, ő is mondta, hogy ne szedjem, mert ráfázok. Folyamatosan magas érték roncsolja a májat, majd leállhat a szívem...

Inkább hiszek egy doktornak, mint lenn az edzőtermi állatoknak.


Mellesleg azt mondta hogy ez az izom ami rajtam van, ez 40 éves koromig is rajtam lesz. viszont aki porozik annak hipp-hopp eltűnik mert "nem igazi " izom keletkezik.


Megjegyezném: nő doktor volt



Köszi



2012. ápr. 23. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
:'(
2012. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég régen eszem a protein tápkiegeket, de sosem volt baj a vérképemmel, pedig minden évben ellenőrzik. Baromságot mond a doki, akkor bármilyen hústól is rossz lehetne, ez csak fehérje.

Másik: ha nem edzel, akkor az izom leépül, attól teljesen függetlenül, hogy használtál e táplálék kiegészítőt vagy nem. Nincs különbség a tápkieget használók és a nem használók izomzata között.

2012. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Welcome to magyar egészségügy
2012. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez lesz az eredménye, ha a szakbarbárokat ráuszítják a világra.
2012. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hmm hmmm nézzük csak mitől is lehet emelkedett májenzim.
2012. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

bár ne arra gondoljatok hogy én két pofára eszem napi 20kg fehérjeport...


edzés után + este iszok egyet aztán ennyi

2012. ápr. 23. 13:22
 7/9 anonim ***** válasza:
ezek az orvosok semmihez sem értenek
2012. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zakathol ***** válasza:

1. "Inkább hiszek egy doktornak, mint lenn az edzőtermi állatoknak." - és azzal felteszed a kérdésed egy internetes oldalon, ahol az ír aki akar.


2. "azt mondta hogy ez az izom ami rajtam van, ez 40 éves koromig is rajtam lesz. viszont aki porozik annak hipp-hopp eltűnik mert "nem igazi " izom keletkezik." - után hangosan a pofájába kellett volna röhögnöd.

2012. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]


"Mellesleg azt mondta hogy ez az izom ami rajtam van, ez 40 éves koromig is rajtam lesz. viszont aki porozik annak hipp-hopp eltűnik mert "nem igazi " izom keletkezik."

Ezen azért mosolyogtam,a koxot és a fehérjeport keveri a Dr.-nő.


Egyébként májértékek már akkor is lehetnek magasak,ha kicsit zsíros a májad,és ez nem feltétlen a túlsúllyal van összefüggésben,van olyan elhízás,amikor csak a belső szervek zsírosodnak el,és ez még egészségtelenebb,mint a látható "külső háj".genetikailag is hajlamos lehetsz a máj zsírosodásra,gyengébb májfunkciókra.a fehérjeporokban pedig azért lehet néhány olyan anyag,ami ilyen koncentrált és magasabb dózisban nem tesz túl jót a májnak.genetikailag nem ilyen táplálékok feldolgozására vagyunk kódolva.Azért mégis más az,ha pl.gyümölcsöt,tojást,húst eszel,mert a természet a legmegfelelőbb arányban látta el tápanyagokkal ezeket az ételeket,és ezek a makro-és mikro tápanyagok egymás hatását erősítik,és ez optimálisabb a szervezetnek,mint a porból összedobott cucc.de pl.az aszpartám,meg az aceszulfám-k sem igazán az emberi szervezetbe való.

2012. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!