Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ártalmas vagy egészséges?

Ártalmas vagy egészséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


18/F vagyok, 180 cm de csak 68 kg. Eléggé látszik rajtam, sovány vagyok, bár az állóképességgel nincsen baj. Hogyan tudnék látványosan izomtömeget növelni (akár kiegészítőkkel)? Most kezdtem futni járni, hetente 2x 40percet. Van valami edzésterv amivel a nyár végéig látványos fejlődés érhető el? Ha kieg.-ekkel, akkor azokat hogyan ajánlatos szedni?


Köszönöm előre is!



2012. máj. 11. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A futás nem lesz elég hozzá, hogy izomtömeget növelj, kellene súlyzós edzés is vagy saját testsúlyos edzés, bár látványos izmokhoz a súlyzós jobb lenne.

Ha otthoni edzésben gondolkozol, akkor mehet ez:

[link]


Teremben: [link]

1-2 hónap után mehet majd osztott edzés.

Tömegnövelő étrended is legyen, napi 2-2,5g*testtömegkg fehérjével és 5-6g*testtömegkg szénhidráttal.

Mintaétrendek: [link]

2012. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kiegeknek nicsn akkora jelentőségük mint a táplálkozásnak.

140gramm fehérjét és kb 350gramm szénhidrátot meg kéne enned minden nap, plusz a zsírbevitelre is figyelni.

Nyár végéig feljöhet rád 4, max 6kiló ha jól csinálod, ha annál többet szedsz fel az főleg zsír lesz.

A fokozatosságra nem árt figyelni és az elején 1-2hónapig osztatlan teljestestes eddzést csinálni. Később ha már ráállt erre az egészre a szervezeted és keményen tudod tolni az edzéseket érdemes tömegnövelőt inni edzés után.

Igazából úgy tudsz eredményt elérni ha érted a dolgok mikéntjét, és pl egy eddzéstervet is össze tudsz állítani magadnak, úgyhogy jó olvasgatást , ajánlom a sárga kapszula című ingyenes könyvet az alapokhoz.

2012. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!