Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tudnátok az esetemben...

Mit tudnátok az esetemben ajánlani? Többi lejjebb!

Figyelt kérdés
17 éves, 170 cm magas, 58-59 kg-s srác vagyok, és már 3 hete elég komolyan edzek. Kicsit szeretném, hogy gyorsabban és jobban izmosabb legyek.Milyen anyagot/fehérjét tudtok ajánlani? Ami hatásos is... :D

2012. máj. 24. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen tejsavófehérje koncentrátum megfelelő. Mivel kezdő vagy, akár valamilyen kevert fehérje is megteszi, a Power Protein bőven megfelelő.
2012. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi :) és hogy van az adagolása? meg mikor? kb. milyen árra kell számítani?:D
2012. máj. 24. 21:35
 3/9 anonim ***** válasza:

A tisztán tejsavófehérje koncentrátumok 6-8 ezer Ft/kg áron mozognak. A Power Protein 3000 Ft/kg körül megvan, mert az kevert fehérje, szójafehérje egy része.

Adagolás annyi, hogy naponta legyen meg a megfelelő fehérjebevitel a tömegnövelő diétához. Ennek nézz utána! Az, hogy milyen elosztásban, mindegy. Sokan ragaszkodnak a 30 g-os adagokhoz, mondván, hogy csak annyi tud egyszerre felszívódni, de ez természetesen badarság. Többet is be lehet vinni egyszerre.

2012. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Diego105 ***** válasza:

Ahhoz hogy izmosodni tudj, kell egy tömegnövelő étrend.

2-2,5g*testsúlykg fehérje, és 4-6g*testsúlykg szénhidrát. (A mennyiségek egyéntől függően változnak, nehezen/könnyen hízó)

Kiszámolod hogy szilárd táplálékból mennyit tudsz bevinni, a kimaradó mennyiséget pótold táplálékkiegészítővel!

Ne akard nagyon felgyorsítani a fejlődésed, ugyanis csalódás fog érni már pár hónap múlva. Az első 1-2hónapban viszonylag gyors fejlődés tapasztalható, de ez igazából nem is izomtömegnövekedés, hanem csak a szervezeted hozzászokik a folyamatos terheléshez, illetve az izmok glikogénraktárainak nő a térfogata, ez pedig valamivel teltebb, nagyobb izomzatot eredményez, ezért szokták azt észrevenni az emberek magukon hogy milyen gyorsan fejlődnek.

Ajánlom Neked a body.builder.hu-n megtalálható alapismeretek összes részét áttanulmányozni, le van írva minden, ami egy kezdőnek fontos lehet!

Sok sikert a továbbiakban!

2012. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Milyen az a tömegnövelő étrend?:D Én nem akarok hízni, épp azon vagyok, hogy ledolgozzam a fonnyadt hasam!:D

Amúgy nagyon köszi a segítségeteket:D

2012. máj. 25. 21:16
 6/9 Diego105 ***** válasza:

"Kicsit szeretném hogy gyorsabba, jobban izmosabb legyek"

Izmot növelni tömegnövelő étrenddel lehet.

2-2,5g*testsúlykg fehérje, és 4-6g*testsúlykg szénhidrátot fogyassz minden nap. (A mennyiségek egyénenként változnak, azt ajánlom próbáld meg először 2g*testsúlykg fehérjével, és 5g*testsúlykg szénhidráttal a tömegnövelést. Ha nem fejlődsz, növelj a mennyiségeken, ha zsírosodsz túlságosan, csökkents a szénhidráton, ez alkati kérdés, kinek milyen az anyagcseréje.)

Ajánlom még neked a body.builder.hu-n található alapismeretek áttanulmányozását! Üdv.

2012. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a segítségeket...több helyen is utána olvastam, és úgy döntöttem,hogy 4 kg-s Power Protein-ből szeretnék venni.(Egyrészt,mert árban is jobban kijövök.) Mennyire jó döntés egy kezdőnek?(Az adottságaimnak látjátok a kérdésemben)
2012. jún. 17. 18:01
 8/9 Diego105 ***** válasza:
Nem tragédia ha napközben kevert fehérjét használsz, viszont jó lenne ha edzés utánra beszereznél valamilyen tejsavófehérjét (VPX Syngex, Scitec 100% Whey,stb.)
2012. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tehát azt akarod mondani,hogy nem éri még a PP-ből venni? Inkább Scitec 100% Whey? Nézegetem így az árakat, hááát..elég borsosak! :O

Ha PP-ből is egy 4 kg-sat vennék,meg mondjuk egy 5 kg-t a Whey-ből, több, mint 30rugó lenne... ezért kérdezem,hogy akkor inkább hagyjam a Power Proteint, a hatás a Scitec 100% Whey-el nagyobb?

2012. jún. 19. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!