Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretném elkezdeni a testépít...

Szeretném elkezdeni a testépítést. Valaki segít?

Figyelt kérdés

Lassan 17 éves srác vagyok. Így, hogy eljön a nyári szünet elszeretnék kezdeni edzeni.

186 cm magas vagyok és 74 kg. Fél kiló zsír sincs rajtam, sőt, nagyon minimális. A karjaim 34-esek. A hasamon kivehető a 8 kocka. Ez a 74 kiló inkább a combomon és a vádlimon lévő izomnak köszönhető, mert 10 éve focizom. Na mind1 is, ezeket nem azért írtam le, hogy esetleg 'rajoskodjak', hanem azért, hogy számít e valamit.


Sokat olvastam már a 'gyúrásról'. Bátyám lassan egy éve edz, focizik, fut, de kb 60 kilóról lett 65 (fehérjét is eszik). Én, aki csak focizom, tesi órákon dolgozom, vagyok 74. Igaz egy 7-8 centivel nagyobb is vagyok. Ebből azt akarom kihozni, hogy én is, ő is nehezen hízunk. Hallottam olyat is, hogy az ilyen embereknél nem sokat ér a fehérje, mert nem látszik meg stb, stb... Vagy csak növelni kellene az adagját?


Na, jól van, térjünk a tárgyra ennyi bevezető után.....

A kajával nincs gond, megveszem, amit kell, de ne legyen olyan különleges kaja... És ne legyen drága. :D


Fehérjéből milyet vegyek? nem szeretnék drágát.

akkor mondjuk a csirkét/pulykát hogyan csináljam meg? azt gondolom, hogy mindenképpen ne zsírral.

Napi hány kalóriát kell, hogy bevigyek? Mert szerintem szükségem van tömegnövelésre.

Dohányzom és kávézom. Nagy probléma?


Meg még egy kérdés. Van-e valamilyen 'rossz' hatással a túl sok alvás, vagy későn lefekvés az edzésre/teljesítményemre? Mert a nyáron későn szoktam lefeküdni, és sokat alszom... Ha kell, persze változtatok.


Köszi a válaszokat előre is:)



2012. máj. 31. 20:44
 1/9 anonim válasza:
Bocs, de milyen segítséget vársz? Menjél le egy terembe, és nyomjad
2012. máj. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A bátyád szarul csinál valamit, ilyen pehelysúlyhoz kár fehérjét szedni. És te se a csirkemellen agyalj, hanem edzzél, aludj sokat, és kajálj rendesen, ennyi idősen ha most kezded, nősz majd mint a gomba. A túl sok alvás jó hatással van, ha ez volt a kérdés, a cigit érdemes letenni a tüdőkapacitás miatt, a kávé nem számít annyira, bár kihajtja a vizet, ha rendesen edzel, akkor megérzed a koffeint.
2012. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1. szerelem szexnél hogyan gyúrjak? xD
2012. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. kaja: tömegnövelő étrend, guglibácsi segít, csirkemell/comb, rizs, zöldségek, ha bírod az aszkétizmust, akár ezen a hármon is elélhetsz.

2. Multivitamin, de ne gyógyszertári, az gyenge. Mega Daily One, napi egy szemmel számolva 4300 forintért 150 napig elég, bőven megteszi.

3. fehérje: akkor kell, ha nincs meg a napi fehérjeszükséglet kajából, na meg edzés utánra kihasználva a gyors felszívódás előnyeit. Ha olcsó kell, kevert is mehet (Power Protein), ha annyira nem, akkor tejsavü (stillmass, syngex)



Aztán: a fehérje nem csodaszer, csak porított kaja. A biolódiája meg egy nehezen hízónak is ugyanolyan, mint bárki másnak, hülyeség, hogy felesleges meg nem látszik meg: csak több kaja kell. Meg több szénhidrát! Nem csak a fehérje létezik. Én is ilyen alkat vagyok, és azt mondom, nekem rettentő nagy segítség, hogy itt van a szobámban a poralakú fehérje, amiből bármikor kanalazhatok, és ehetem, ihatom, mert nem tudok mindig nekiállni főzőcskézni. Pláne, hogy családdal élek... egyedül sokkal könnyebb lenne. Csináltam én úgyis, hogy szartam a kajárlásra, nem is jött fel semmi, aztán kis javítás, plusz fehérjepor, és pár hónap alatt tíz kiló, ollé.


na meg olvasd el a napi 3-4 totál ugyanilyen kérdést. Hajrá.

2012. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
xD nem néztem a témát sorry
2012. máj. 31. 21:25
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat.

21:24: A vitaminok ennyire fontosak? Így 150 napra végül is megéri.

2012. máj. 31. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
A vitaminok a legunalmasabb átlagember számára is fontosak, nemhogy egy sportot űzőnek.
2012. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző nagyon jókat írt, én csak azt tudnám mellé javasolni, hogy olvasd el az alapismereteket. Szinte minden benne van. Alul van tovább gomb is.:) [link]
2012. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ma 21:38 ; ma 21:43

köszi :)

2012. máj. 31. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!