Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokat végezzek,...

Milyen gyakorlatokat végezzek, hogy fejlesszem a hátizmomat?

Figyelt kérdés
Jelenleg kb semmiféle hátizommal sem rendelkezem, húzódzkodni alig tudok, kb 2x-3x tudom magamat felhúzni. 85 kg vagyok, többnyire izom, csak nem a hátamon. :D Mit ajánlanátok a fejlesztésére?

2012. jún. 1. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy teremben vagy otthon edzel és van e felszerelésed. Legjobb rá a felhúzás, evezés egy- ill. kétkezes súlyzóval, csigán lehúzás mellhez(ha nem tudsz húzódzkodni még).

[link]

2012. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a lehúzás nem helyettesíti a húzódzkodást! inkább csinálj könnyített húzódzkodást pl.: nem egy 2 méter magasan lévő rúdon, hanem egy 50 cm magas rúd alá befekszel úgy, hogy mintha fekvenyomnál és úgy húzod a melled a rúdhoz, hidd el ha csak ennyi húzódzkodást tudsz ettől is bőven elfáradsz ha tudsz csinálni 4x10et akkor térj át a normális húzódzkodásra
2012. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fogd meg a húzódzkodót jó szélesen és azzal.
2012. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Expandered van? Ha nincs húzódzkodó rudad, vagy még nem bírod magad felhúzni, szedj szét egy expandert és a két végét akaszd bele egy íróasztal lábaiba, feküdj hason és széles fogással húzogasd magad felé!
2012. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

06-01 19:49 A lehúzás igenis helyettesíti valamilyen szinten a húzódszkodást, mert ugyanaz az izom mozog gyakorlatilag! Mellesleg a hátizom erősítésére kétféle módszer van:

1. Evezés, ami inkább vastagít a hátizmon, mint szélesít. Ekkor kézzel oldalról hátrafele kell húzni, vagy nyomni a súlyt, vagy valamilyen ellenállást.

2. A lehúzás, ami inkább szélesíti a hátizmot, mint vastagítja: amikor felülről széles fogással hátizomból maga mellé kell lehúzni a súlyt. A húzódzkodás elsősorban a szélesítésre jó. Gondolom inkább ez utóbbi érdekli a kérdezőt és ezt is nehezebb otthon csinálni. De ahhoz, hogy fejlett hátizom alakuljon ki, egyformán kell szélesíteni és vastagítani a hátizmot.



Kérdező: mellesleg a másik ötletem az a testmester. (az a szivacsos-rugós összenyomós cucc) Egyik végét akaszd a derekad legszűkebb részébe, másik végébe pedig bújj bele a karoddal és nyomd össze úgy hogy a karodat lehúzod a derekadhoz. Kicsit hajlítsd oldalra a törzsedet így fixebben tudod megtámasztani. Ezzel nem csak a hátadat erősíted, hanem még a derekadból is leadsz egyszerre, így optikailag még ráteszel kicsit a hátad szélesítésébe.

2012. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az evezésről meg tulajdonképpen a következőket kell tudni, egy rövid cikk róla itt:


[link]


Tehát ehhez kell egy egykezes súlyzó (vagy valami nagy súlyú kisméretű tárgy :D) és a következőkre ügyelj, ami nincs benne a szövegben!


Én igazából nem úgy csinálom, ahogy a képeken csinálják! A kék gatyás hapek csinálja hozzám a leghasonlóbban, a piros gatyás csaj meg szerintem borzalmas pózban csinálja. Megmondom miért!


1: A fenekedet emeld fel minél magasabbra, lehetőleg a fejed fölött legyen és ne vízszintbe vele! Azzal a karral, amelyikkel támaszkodsz, kicsit inkább hajlítsd be, mert az ízületedet is terheled, ha teljesen ki van nyújtva! Az a lábad, amelyik a súly fele van és - amelyik elvileg lent van a földön - , függőleges legyen és úgy legyen kinyújtva (bár én igazából az ágyamon szoktam ezt csinálni és mindkét lábam fent van, nem szoktam egyik lábamat se letenni, sokkal kényelmesebb a lábnak)!

2: Kicsit dőlj arra az oldalra, amelyik oldaladon a súly van!

Akkor csinálod a legjobban, ha teljesen a hátra koncentrálsz, de érezni fogod, mert akkor a hasadat is préseled!



Azért van szükség ezekre (fenék magasan, fej alacsonyan és kicsit súly felé döntött testhelyzetben), mert sokkal jobban rá tudsz koncentrálni a hátadra, ráadásul így az erő 50-50 százaléka oszlik meg a szélesítésre és a vastagításra, tehát arányosabb lesz a hátad tőle. Ha úgy csinálod, ahogy a képeken csinálják, úgy csak vastagítasz és nem szélesítesz.


Plusz még, mivel kicsit préseled a hasadat, megint az van, hogy keskenyebb lesz és optikailag még szélesíted a a hátadat, mint ahogy itt, meg még elég sok helyen leírják!


Viszont ne felejts el bemelegíteni előtte:


egyenes háttal törzsemeléssel és abból is nyomj le vagy 30-at is akár, kezeket pedig nyújtsd hátra, így a felső hátizmokat is eleve átmozgatod picit!

2012. jún. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én hátizom edzéstervem 1 héten 2 nap hátizom erősítés: bemelegítés törzsemeléssel, 30 emelés, evezésből 3 x 30, a testmesterrel szintén 3 x 30. Továbbá még két napot áldozz a mellizmodra. Mindkét nap a hát meg a mellizom edzése után még a hasadat is erősítsed felülésekkel, legjobb, ha még oldalra ki is fordulsz közben! Ezeket elég összesen 30-szor megcsinálni. Csinálod ezt így kb. 2-3 hónapig, garantált a V alak, még akkor is, ha az étrendeden semmit nem változtatsz!
2012. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!