Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítség kellene edzéstervhez!...

Segítség kellene edzéstervhez! Erősödni szeretnék! Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Üdv. Hát kezdeném ott, hogy 23éves 196cm magas vagyok és 70kg vagyis elég vékony :) Eddig nem is volt ezzel gond, nem nagyon végeztem nehéz fizikai munkát, nem volt szükségem nagy izomerőre (csak néha).

Most úgy néz ki, hogy ősztől lesz végre melóhelyem mert már jó ideje munkanélküli vagyok, csak a gond az, hogy fizikai munka lesz (faipari meló), és hosszú távon szerintem nem fogom bírni a fizikai terhelést, és ezért szeretnék egy kis izomzatot magamra szedni....

Nem akarom magam kigyúrni nagyon, csak legyen rajtam valami és inkább karra és vállra szeretnék.

Kézisúlyzom van itthon szeretnék edzeni, konditeremre és porokra pénzem nincs, enélkül kellene valahogy megoldani

Ha valaki lenne olyan kedves, hogy leírna egy két jó tanácsot (igen, olvastam erről sok témát, de ha már itt vagy a GYIK akkor miért ne kérdezzem meg?:)) azt nagyon megköszönném!

Esetleg adom MSN elérhetőséget, hogy tudjunk "beszélgetni" is. Ismerőseim nincsenek akiktől kérhetnék segítséget ebben a témában, és jobb szeretném ha valaki hozzáértő segítene.

Remélem elmondtam mindent, ha esetleg nem akkor nyugodtan kérdezzetek bármit!

Talán még annyit kell elmondanom, hogy nem cigizem és az aktív testmozgás nem áll messze tőlem mert szoktam túrázni bringával 80-100km-eket. :)

Köszönöm előre is!!!!



2012. jún. 2. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:

váll: [link]

bicepsz: [link] 2

tricepsz: [link] 3

mell: [link]

itt be vannak mutatva a gyakorlatok válaszd ki azokat amiket otthon eltudsz végezni a súlyzóiddal. és edz heti 2-3xor szed szét mondjuk mell bicepsz és váll tricepsz edzésnapokra:)

2012. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!! Várom a további hozzászólásokat! :)
2012. jún. 2. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne állj neki súlyzókkal gyúrni az eőbe nem fog annyit adni ami neked kell. Állóképességet és maximális erőkifejést kell megnövelned.


Saját testsúlyos gyakolatok:

fekvőtámasz(van kb 100verziója),tolódzkodás(akár súllyal is),guggolás,húzódzkodás,stb...


Ha van kétkezes rúdad akkor azzal tudsz felhúzás,szkítás stb...erőnövelő gyakorlatokat csinálni.


A bicaj nagyon jó melette heti 1x futhatsz is.

2012. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, csak azt nem, hogy mi a különbség a saját testsúlyt és súlyzót használni között... Nekem a súlyzó kényelmesebb lenne ezért választanám azt....

Bringázás jó csak az a baj, hogy attól csak a tüdőm lesz jobb meg combizmom, de ezekkel nincs gond :)

Karra kell erősödnöm, hogy bírja a hosszú távú megterhelést...

2012. jún. 2. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

saját testsúly izületi szinten erősít meg és robbanékony erőt ad neked pedig egy fatelepen,erdőben pont erre van szükséged de akár ötvözheted is a kettőt.


Azt meg felejtsd el hogy csak karra vállra edzel mindenre kell....pl:az hogy mekkora súlyt bírsz bicepszel megemelni függ a törzs és a trapéz izmod feljettségétől is.

2012. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm! :)
2012. jún. 3. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!