Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti milyen fajta fehérjét...

Ti milyen fajta fehérjét ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, és egy olyan fehérjét keresek, ami alkalmas egy erő állóképességi sporthoz. Amugy kajak. Természetesen nem olyat keresek amitől feljfújt gyenge izmaim lesznek, hanem inkább mérsékelten szálkás kidolgozott kitartó izmokat szeretnék. Napi több edzést csinálok, intenzíven. Főleg márkaneveket kérnék, azon bellül is típusokat. Előre is köszi.

2012. júl. 29. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy az egyik fehérje felfúj és gyenge leszel, a másiktól meg szálkás izmos. És nem is a tápkieg határozza meg egymagában, hanem egy komplex célnak megfelelő étrend.

De:A szerintem jók: whey c6, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof, Biotec nitro pure whey gold, Twinlab whey fuel, VPX Syngex, Dymatize elite whey, stb.

2012. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

én meg olvasást javasolnék hogy ne írj ilyen baromságokat kedves kérdező.

[link]


[link]


[link]

2012. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem véletlenül kérdeztem.... :) de a közvetlen környezetembe van olyan ember akinek tényleg szép nagy izmai vannak, csak hát a 70kg alig megy ki neki, és pont az ilyen szaroktól amiket szed. Nem a fehérjékre célzok, de tudom hogy abból is sokfajta van és azt halottam hogyha nem a megfelelő fehérjéket visszük be, akkor nem nagyon érnek semmit.
2012. júl. 29. 20:35
 4/7 dirtboy ***** válasza:
a haverod koxol nem pedig a fehérjétől nőt meg
2012. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem azon az egy-két alkalommal elfogyasztott tápkiegtől függ, hogy milyen nagy izmaid lesznek és az mennyire lesz erős, hanem az étrenden (pontos, kiszámolt és betartott tömegnövelő étrend kell) és az edzésen, pihenésen és nem utolsó sorban a genetikán.
2012. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Carnivort.
2012. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A táplálék 40%-át alapvetően összetett szénhidrátok tartalmazzák (gabonafélék, tészták, rizs, burgonya). 35%-ban zöldségek, gyümölcsök melyek vitaminokat, ásványanyagokat, összetett szénhidrátokat tartalmaznak. 20%-ban fehérje források, szárnyas húsok, halak, tojás, hüvelyesek, tejtermékek. Érdemes odafigyelni a telített és telítetlen zsírsavak arányára. Figyelni kellene hogy naponta többször együnk, hogy a táplálék feldolgozása ne egy nagy "bummal" terhelje meg az emésztőrednszerünket! Figyelni arra, mi a célunk?! Tömegnövelés, vagy szálkásítás, súlycsökkentés. Amennyiben tisztában vagyunk ezzel és ismerjük a szervezetünket, testünket, mire hogyan reagál, akkor a szilárd táplálék, és/vagy a táplálékkiegészítők arányainak megváltoztatásával sikerese eredményeket érhetünk el.



Nem mindig a márka a fontos. Már sok esetben kérdeztek hasonlókat, s a válasz mindig u.a.


Fehérje vásárláskor bizony oda kell figyelni. A beetető hangzatos reklámokat el kell felejteni! Minden esetben alaposan elolvasni a doboz hátuljára mi van íra (specifikáció). El kell döntened gyors vagy lassú felszívódásút szeretnél, tömegelés, vagy szálkásítás a cél. Netán az egészség megőrzése az elsődleges. Ezt követően amit okvetlenül figyelned kell a protein készítmény biológiai értéke, hány %-os a protein tartalom. Vannak e + hasznos alapanyagok a dobozban, mint hozzáadott BCAA, Leucin, HMB, emésztőenzim, vitamin komplex. Mennyi szénhidrátot tartalmaz. Esetleg nulla a zsír benne?! Az asszimilációért felelős pl. ecdyson-t tettek-e bele?!? Amennyire lehet kerüljük, vagy próbáljuk meg kikerülni az ASZPARTÁM, GUARGUMI és XANTÁNGUMI tartalmazókat. Végül az ára a lényeges!!


Sajnos sok esetben taktikáznak. A doboz elején nagy betükkel az van írva whey izolátum, az összetevők listáján meg kiderül egyáltalán nem ez a helyzet. A kevert fehérjék esetében reklám szövegben gyakran előtérbe helyezik a legjobb alapanyag nevét, mint whey koncentrátum, és az összetevők listáján derül ki, hogy igen van benne, talán 1%.


A natur ízű fehérjék alapanyagok. Ezekkel semmi gond nincs. Sőt ha belegondolsz, nincs semmilyen olyan felesleges anyag, ami a protein %-os értékét csökkentené. Nem mellékes az sem, hogy ezekkel az alapanyagokkal mondjuk....

Whey koncentrátum, izolátum, casein, egg albumin már is készíthetsz bármilyen arányban egy ütős kevert fehérjét, aminek a pontos arányait már is tudod, hozzá adsz 6g BCAA-at, 3-4g Leucint, HMB-ét, 5-10g arginint , s a legütősebb protein turmixod van. Alapanyagok esetében keresd a Stillmass vagy a MyProtein termékeket. Megbizható, bevizsgált áruk. Azt kapod, ami a dobozra, zacskóra, zsákra van írva.



Szerintem a lehető legütősebb készen (dizájner) whey alapú protein továbbra is HiTec Whey C6. Ezt mutatja a termék specifikációja,


Whey C6

- hat féle whey alapanyag,

- 100g-ban (47g EAA, 28g BCAA),

- adagonként 60mg beta-ecdysterone,

- 6600mg glutamin adagonként,

- 0,89g szénhidrát/adag,

- 0,44g zsír/adag,

- 30mg emésztőenzim/adag,

- hozzáadott cukor nélküli.



Ellenben ha pár 1000Ft-tal olcsóbban de még mindig egy 80%-os, hozzáadott szénhidrát, és adalékanyag menteset szeretnél, hasonlóan a fenntihez (tehát whey koncentrátum, izolátum és D32-es hidrolizátum), akkor ez a nyerő.

Ár/érték arányban az általam legjobbnak tartott whey protein


Stillmass 6:3:1

- 3 féle, pontosan meghatározott mennyiségű(koncentrátum, izolátum DH32-es hidrolizátum)

- magas BCAA 19,1g/100g

- 80%-os protein tartalom

- 2,8g/100g szénhidrát

- 5,14g/100g zsír

- 100mg/100g emésztőenzim

- hozzáadott cukor nélküli.



MHN - 100% whey (whey koncentrátum)

ON - Gold Standard (izolátum, koncentrátum)

MyProtien - Whey Izolátum 4kg-os semleges íz

MyProtein - Whey koncentrátum 5kg-os semleges íz

Twinlab - Protein Fuel

2012. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!