Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék minél több...

Hogyan tudnék minél több izmot a legoptimálisabban felpakolni magamra? A befektetett pénzre/energiára irányul a kérdésem. És pár kérdés a szénhidrátokról. (KÉPPEL)

Figyelt kérdés

Először is egy kép a jelenlegi helyzetről:

[link]


Egy hónapja elkezdtem új étrend szerint étkezni, ami azt jelenti, hogy csökkentettem a szénhidrátbevitelt napi 60-80g körüli értékre, a fehérjét 100-160 környékéra, a zsírokat pedig igyekeztem 50g-ra redukálni.

Az eredmény nem maradt el, 77-ről 73kg-ra fogytam és hálistennek' csak zsírból ment le, nem fogyott abból a kicsi izomból ami van. Nem mondom, hogy teljesen eltűnt az úszógumim, de sokkal jobb, mint volt. Heti 3x1 óra súlyzós edzésem volt és 2x futottam 30 percet.


Viszont most itt az ideje újabb szintre lépni, szeretnék egy év leforgása alatt olyan 10kg izmot magamra pakolni. De csak izmot, zsírt nem igazán.

A heti 3x1 órát tudom rászánni az edzésre, természetesen konditeremben. Többek között emiatt is szeretném, ha az ott eltöltött idő a leghasznosabban legyen felhasználva, ez pedig nagy függvénye annak is, hogy mit és mikor eszem. Az étrendemen annyiban fogok változtatni, hogy a fehérjét növelni fogom, illetve a szénhidrátokat is valamilyen szinten muszáj lesz, mert több forrásból is az az infóm, hogy másképp nem fogom bírni az edzéseket. Igazából erre rácáfolnék, mert a heti 3x1 óra súlyzós edzés 8,5kg-os kézi súlyzókkal ment, általában 4-5 gyakorlat 6x12-es ismétlésekkel és bírtam bár ez lehet, hogy nem mérvadó


Szóval a kérdéseim:

1.)

Melyik fehérjét érdemes megvenni? Én a Scitec 100% Whey Pro.-ra gondoltam, de félek hogy csak túl vannak hype-olva a Scitec termékek. Összevetettem a Decathlonban kapható Aptonia CW proteinnel (szintén tejsavó protein) és az jobb arányban tartalmaz fehérjét, és ugyan úgy van benne casein is. Most akkor mi a fontos? Nem fogok 1000-1500ft különbségen szórakozni, ha a drágább jobban megéri.


2.)

Nem szeretnék zsírt magamra szedni, csak a szükséges mennyiségű szénhidrátot szeretném bevinni. 177cm vagyok és most 73kg, csak hogy a számításokat megkönnyítsem. Ja, és elég ha csak edzés előtt viszek be szénhidrátot? A rizst ajánlják mindenhol, de annak elég magas a glikémiás indexe (gyorsan felszívódik).


3.)

Reális célokat szeretnék magam elé kitűzni, egy év alatt nem lehetetlen 10kg izmot felpakolnom?


Köszönök mindent előre is!



2012. aug. 8. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok a fogyásért-fejlődésért!

3. 10KG izmot egy év alatt fel lehet pakolni jó étrendel, pihenéssel, kemény edzéssel!:D


De várd meg szerintem Montez-t, ő ad értelmes választ is.

2012. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. edzés utánra bőven legjobb VPX Syngex

napközben kevert kéne ha van pénz mondjuk biotech... pro enzy

estére kazein vagy túró

nos neked

fehérje:2.5* testsúlyk=182 gramm fehérje kell

ch=elég 365gramm


ebből legyen

fehérje: tojás, sovány húsok csirke marha hús protein kieg, túró

ch: zab rizs tk kenyég pufi rizs

reggel: zab + egy adag fehérje

utánn 2 órán ként teljes étkezés csirke rizs zöldség

100 gramm csirkétől ne legyen több

100 gramm rizs

edzés előtt 1 órával megint teljes étkezés edzés után tejsavó fehéje+40 gramm vitargó,dextróz


normális tömegnövelő étrendel és edzéssel lehet

havi 1 kiló körüli izmot lehet felpakolni :)

2012. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja szerintem is várjál még Montez válaszára, ő azért jobban ért hozza mint én :D
2012. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is gratulálok, így tovább, de!


Ugyan én nem vagyok Montez, de igyekszem hasznos választ adni:


Nem lehet 10 kg izmot egy év alatt felpakolni. Ez nagyonsok, irreálisan sok. Ekkora izomtömeg több év munkája, nem is kevés idő. Még legjobb kajával, edzéssel, pihenéssel sem reális.


Az elképzelés viszonyalg jó, Scitec fehérjénél vannak jobbak. VPX Syngexet próbáld esetleg meg, tejsavó koncentrátum ez is, teljesen rendben van. Esetleg egy Nitro Pure Whey Gold. Edzés után tegyél hozzá dextrózt (szőlőcukor) vagy Vitargot, ami drágább, de jobb. 30-40 gramm mehet.

2012. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, ezt a 10 kg-ot csak én érzem irreálisnak. Száraz izomban soknak tűnik kicsit.
2012. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először is hagyd a fenébe a Dechatlonos "fehérjét" közelébe nincs egy whey pro-nak.100% Whey pro-t vagy VPX Syngexet vegyél inkább. Mellé pedig Vitargot amit edzés utánra hozzákeversz a fehérjéhez.Tömegnövelő étrendet próbáld belőni 2g/tskg fehérje és 4,5g-5,5g/tskg szénhidrátra.Sajnos minimális zsírosodás mindenképp lesz tömegelés alatt.A sima fehér rizst cseréld le barna rizsre.Első évben ha jó az étrend és az edzés is akkor havi +1kg izommal lehet számolni szóval meglehet a +10kg izomban de emellé mindenképp lesz zsírosodás is valamilyen szinten. Napi 5-6 étkezésre próbáld szétosztani a kaját és lehetőleg a nap első felében bevinni magasabb mennyiségű szénhidrátot.A magas szénhidrát mindenképpen kell izomnöveléshez másképp nem fog menni sajnos.Na meg néz egy normális edzéstervet itt: [link]
2012. aug. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NagyonGonosz ***** válasza:
Vannak különböző mérések, számítások, hogy az első, második, harmadik stb évben mennyi izmod lehet felszedni. AZ első évben 10kg lehetséges.
2012. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ez a VPX Syngex ennyire jó cucc lenne? Egyébként ha necces ez a 10kg egy év alatt, akkor lejjebb kell adjam a mércét, nem szeretek irreális célokat kitűzni, ezért is gondolkodtam 1 évben, nem máról holnapra akarok izmosodni, van időm. Egyébként Nimbus, az étrend részével úgy érzem nem lesz gondom, erre jó volt ez az 1 hónap, hogy nagyjából beleássam magam a dietetika részleteibe és kicsit tartok az általad javasolt mennyiségű szénhidráttól. Azért ennyi kcal nem fogy egy 1 órás súlyzós edzés alkalmával szerintem. Az érték amit adtál az az, amit a különböző oldalakon lévő kalkulátorok adtak ki nekem is, de igazából a szénhidrátra az energialöket miatt van szükség, az meg SZERINTEM (hangsúlyozottan szerintem, lehet rosszul gondolom) legfeljebb edzésnapokon van szükség. A felesleges energia elraktározódik zsír formájában azt meg nem szeretném. :)
2012. aug. 8. 23:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi Nimbus. 2. komment szerintem válasz a kérdésre!
2012. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sznofru ***** válasza:

Barna rizs jobb, mint a feher, es a GI-je is kisebb. Mellette mehet meg a zab. Nekem a zab az elsodleges.

Ezeket keverheted lenmagolajjal, tokmagolajjal, igy meglassabb a felszivodas.

2012. aug. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!