Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőként, milyen kategóriában...

Nőként, milyen kategóriában indulhatnék testépítésben ilyen alkattal?

Figyelt kérdés

19/L vagyok, fél éve kezdtem el csinálni személyi edzővel a testépítést. Sokat erősödtem, fejlődök. Borzasztóan megtetszett ez a sport, mert gyorsan fejlődök és meglátszik rajtam nagyon. Egy gondom van, hogy van rajtam még 10 kg felesleg.

- 174 cm vagyok 90kg

Ez nagyon soknak tűnik, tudom, de erős a csontozatom és inkább izmosodok, mint fogyok kilóban...Ezt nem én mondom, hanem ezzel voltam konkrétan orvosnál, aki megállapította nálam ezt. Megtapogatta a lábaimat, hasamat, karomat is, és azt mondta, ha fogyok 10 kg-ot minden rendben lesz velem. Na, nem csak ennyit csinált,volt vérvizsgálat, pajzsmirigyet is nézték..mindent. Minden rendben velem.

tejtermékek közül csak joghurtot iszom, meg néha túrót, amúgy leszoktam a tejes dolgokról. Cukrot nagyon ritkán, csak ha muszáj. Vizet igyekszem sokat inni, üdítőt nem fogyasztok. Mindennap fogyasztok zöldséget, gyümölcsöt is.

Heti 4X 1,5 óra edzés.


Mennyi idő múlva fog igazán látható eredménye lenni az edzésnek? Min kellene változtatnom ahhoz, hogy leadjam ezt a felesleget magamról?



2012. nov. 8. 21:55
 1/6 anonim válasza:
2012. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nőknél van modell, fitness figure és testépítő kategória.

Leszálkásítva, képpel tudnám megmondani, hogy melyikben indulhatnál.

Rossz a diétád, szálkásitásnál nem fér bele még a gyümölcs sem, mivel a gyümölcscukor nem tölti az izmokat, hanem megy a májba, és ha az tele van (50g), akkor lerakódhat zsírban.

Ha gondolod, leírom, hogy miket kellene kajálni, bár a személyi edzőnek is tudni kellene.

2012. nov. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana egy kép..
2012. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tegnap néztem a BBTV 88-as részét és Tirpák Zsuzsi említette, hogy van egy új kategória "physique" néven, de nekem ez ilyen "testépítő light" kategóriának tűnik.
2012. nov. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a figure kategória megfelelője, csak attól függ, hogy ki rendezi a versenyt. Igen ezek a modell és a testépítés között vannak.
2012. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

és testzsírt nem mért a doki?

méresd meg.

formán kívül tarthatsz 18%os testzsír,és ehhez képest határozd meg,hogy mennyi a fölösleg rajtad,ne úgy puff 10kila,mert ha már kiló,valszeg lesz az 20 kiló is.

2012. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!