Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tejsavófehérjék, kreatinok,...

Tejsavófehérjék, kreatinok, zsírégetőtabletták, tömegnövelők stb. melyek a legmegbízhatóbb gyártók?

Figyelt kérdés

Peak

Biotech USA

Scitec Nutrition

BSN

Nutrend

Amix

Brutal Nutrition

MHN Sport

FullForce

PowerTrack

stb...


Kinek mi jött be jobban? Melyik gyártót ajánljátok inkább, melyik kevésbé és miért?


2013. jún. 14. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek mind nagy gyártók, mindnek vannak jó termékei, elvileg egyik se fog lisztet rakni a termékébe, ha erre gondolsz.

A nagy amerikai gyártók kicsit drágák. Én csak fehérjét szoktam venni, mert alap tápanyag, a többi csak extra. Igazából azt kell venni ami épp olcsó, akcióban van, a tejsavó az tejsavó, meg kell nézni, hogy van-e benne 75-80% és kész. A többi inkább csak ízbeli, állagbeli eltérés ami valaki érdekel, valakit nem.

A kreatin is általában tökmind1 kiét veszed, főleg ha sima monohidrát, kémiailag mind ugyanaz. Ha van pénzed kísérletezhetsz az aktuálisan reklámozott legújabb kreatin mátrixokkal (mert mindig kidobnak valami újat, hogy legyen), de nem valószínű, hogy annyival jobb, mint amennyivel többe kerül.

2013. jún. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Biotech USA-ról meg Scitec Nutritionról hallottam (és látom is), hogy nagyon túlpörgetik, hirdetik orrba-szájba a termékeiket, nem tudom, ez mennyire hatásosabb mondjuk egy Peakkel szemben... aki használt ilyen termékeket, írhatna véleményt.
2013. jún. 14. 00:57
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem a Biotechtől a Nitro Pure Whey Gold protein jött be 100%ra én ennél is maradtam,nagyon megvagyok vele elégedve. A scitec 100% whey protein nagyon nem.

Viszont a Peaket én is kiakarom próbálni.

De tapasztalat alapján Biotechet tudom mondani!

2013. jún. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tap bela ***** válasza:

Saját vélemyény. Minden márka megbizható, hiszen élelmiszert a piacra dobni másképp nem lehetséges!!


Úgy kategórizálni, hogy magyar meg nem magyar szintén felesleges, hiszen idehaza pl. fehérje gyátó élelmiszer gyár nem létezik, mint ahogy creatin sem.


Számomra protein esetében - gyártóktól függetlenül - ami szóján alapuló, ami hozzáadott szénhidrátot tartalmazó alapból nem érdekel.


Az amcsik esetében sajnos - szintén saját vélemény - túlzásokkal teli reklámszöveg ami meghökkent. De ami ennél jobban zavar, hogy elindult egy tendencia kezdenek eltünni a polcokról a 2260g körül proteinek, és helyükbe már csak 1890g 1700g 1300g kiszerelésűek lépnek. Ezzel párhuzamosan sajnos az áruk rohamosan növekszik. Ma ha hivatalos, biztos helyről vásárol valaki akkor egy 1300g körül kazein kerül annyiba, mint mondjuk tavaly egy 2250g-os kiszerlés. (Csak hogy érzékeltessem az árnövekdés nagyságát.) A másik gond velük, hogy mindegyik szeretne kitünni a rengeteg konkurens termék közül, ezért az összetevők estén TM, mátrix, és olyan csoda eljárásos alpanyagokat sorolnak fel, ami sok esetben megkérdőjelezendő. S úgy vélem egy fajta elrejtése annak a ténynek, hogy egyre kevesebb bennük a valódi WHEY. Lásd whey/phospholipid, vagy nagy mennyiségű glycin, vagy az aminoprofil teljes eltüntetése, hogy ne lehessen következtetni, arra mi is?!!?

2013. jún. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igazából egy tejsavófehérjénél nem igazán lehet hatásbeli különbség az egyes termékeknél. A hentesnél kapott csirkemellnek is olyan hatása van, mint a tescoban vásároltnak.

Enyhe minőségbeli eltérések lehetnek, de ha nem közlik az aminosavprofilt, nem értesz hozzá, nincs laborod akkor úgy se tudod megmondani, akkora eltérés meg amúgy sincs a nagy gyártók közt. Ki kell tapasztalni, hogy neked mi jön be, nem hátrány az se, ha olyan aminek az ízét is el tudod viselni, hosszú távon ez is számít. Ez türelem játék, egy vödör proteinnel nem mész semmire.

2013. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jólvan 76%oska menjél a teszkóba' oszt vedd a csirkemő'-t... okoskodó buta paraszt. Akkora fa*ságokat ír, hogy hihetetlen.


Buta hentes. Vagy buta pék?


Kettétört perec lesz. Egy szép nap. Meglátod.

2013. jún. 14. 13:17
 7/11 tap bela ***** válasza:

Ezekkel a mondataiddal azért vitatkoznék!


"

Igazából egy tejsavófehérjénél nem igazán lehet hatásbeli különbség az egyes termékeknél.

"


Annál a whey proteinnél ami mondjuk nem tartalmaz hozzáadott szénhidrátot, vagy mondjuk krémesítőt....

az véleményem szerint hosszabb távon gazdaságosabb, és jobb választás.



"

Enyhe minőségbeli eltérések lehetnek, de ha nem közlik az aminosavprofilt, nem értesz hozzá, nincs laborod akkor úgy se tudod megmondani,

"

Ehyhe eltérés?!?! szerinted az ha egy hidrolizált kollagént kapok a beharangozott protein helyett? Ehhez nem kell labor, mert ha ráírják a dobozra az aminoprofilt, kb. abból is lekövetkeztethető lenne.



"

akkora eltérés meg amúgy sincs a nagy gyártók közt.

"


Sajnos bizony van eltérés, néha igen sok.



"

Ez türelem játék, egy vödör proteinnel nem mész semmire.


"


Ezzel max. egyetértek.

2013. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, látom sikerült kimutatnod a fogad fehérjét, sejtettem, hogy buta paraszt vagy (már a kérdésed alapján), de már biztos vagyok benne.


Reméltem, hogy nem kell szájbarágósan fogalmazni, kisregény sincs kedvem írni.


"Annál a whey proteinnél ami mondjuk nem tartalmaz hozzáadott szénhidrátot, vagy mondjuk krémesítőt....

az véleményem szerint hosszabb távon gazdaságosabb, és jobb választás. "


Számomra nyilvánvalónak tűnt, hogy azt a bizonyos "ingredients" részt összevetve erőteljes átfedést mutató proteinekről beszélek, azonos %-os proteintartalom mellett.

Ha két nagy gyártónál azt látod, hogy Ingredients: Whey protein concentrate, esetleg Whey protein isolate, és eztuán max ízesítők és állagjavítók vannak, akkor nagy eltérés nem lehet. Ezután már az ár alapján érdemes dönteni.


"Ehyhe eltérés?!?! szerinted az ha egy hidrolizált kollagént kapok a beharangozott protein helyett? Ehhez nem kell labor, mert ha ráírják a dobozra az aminoprofilt, kb. abból is lekövetkeztethető lenne. "


Nem hiszem, hogy whey protein helyett hidrolizált kollagént kapnál, ha beharangozott marhaproteint veszel, amit eddig még nem próbáltál, akkor értelmes ember előbb utána néz miből is van.

2013. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tap bela ***** válasza:
Először is, most ki a csípádat, a kérdező nem én voltam. Másodszor, emberi hangnemben ha kérhetem. Amennyiben én betartom a tiszteletett, elvárom viszont.
2013. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tap bela ***** válasza:

"

Nem hiszem, hogy whey protein helyett hidrolizált kollagént kapnál, ha beharangozott marhaproteint veszel, amit eddig még nem próbáltál, akkor értelmes ember előbb utána néz miből is van.


"


A tudatlanság olyan mélységét produkálad ezzel, hogy részemről kár tovább ragozni a témát.

2013. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!