Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokat ajánlanát...

Milyen gyakorlatokat ajánlanátok nekem (has, comb, fenék formálás)?

Figyelt kérdés

160 cm és 49-50 kg vagyok (nő)

a baj csak az, h nem annyinak nézek ki, ezért izmosodni szeretnék és a fent említett területeket formálni

napi 30-40 percet szánnék rá

tehát milyen gyakorlatokat és azokból mennyit, hány naponta?

előre is köszönöm :)


2013. júl. 1. 15:01
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

mielőtt beszólnátok:

oké h nincs olyan h csak ezt vagy azt formálom stb

de vannak kifejezetten ezekre a területekre gyakorlatok

elég kezdő vagyok ebben a témában, sosem kellett külön tornáznom stb, de most elérkezettnek látom az időt, h mégis elkezdjem

tehát h izmosodjak? főleg az említett területeken?

2013. júl. 1. 15:10
 2/26 Osynho ***** válasza:
100%

"mielőtt beszólnátok:

oké h nincs olyan h csak ezt vagy azt formálom stb"


Már hogyne lenne. Nekem pl még nem sikerült bicepszezéstől megnövelnem a combomat. :D Fogyni nem tudsz általad meghatározott területekről.


Súlyzós edzés a leghatékonyabb. És nem is kell naponta edzeni, heti 1x egy izmot ki kell végezni, aztán hagyni regenerálódni.

2013. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Osynho ***** válasza:
Hasra, vádlira mehet a heti több edzés, de azokat se kell naponta bántani. :)
2013. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm :)

és miből mennyit csináljak?

2013. júl. 1. 15:41
 5/26 anonim ***** válasza:
vádlira heti 2-3x is lehet edzeni, 2 gyakorlat szerintem elég, combra heti 1x, de akkor 5 gyakorlattal, a hasat is heti 3x lehet, lábemelés és hasprés. Próbálj meg minél helyesebben táplálkozni, a legjobb egy tömegnövelő étrend lenne.
2013. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

igazából csak formásodni szeretnék

nem szeretnék sem hízni, sem fogyni sehonnan sem, csak formásodni

sajnos eddig nem tudtam edzeni ugyh most szeretnék neki állni

tehát erre gondoltam:

hétfő délelőtt: fenék, comb, kar területekre való gyakorlatok

csütörtök has és vádli

szombaton minden


guggolás, kitörés, súlyzó kézre (2 kg), hasprés, felülés, fekve comb emelgetés (ezekre gondoltam)

szerintetek miből mennyit csináljak, hogy fél év múlva látványos legyen a változás?


illetve csípőre és derékra (oldalt) milyen gyakorlatokat csináljak?

2013. nov. 23. 13:32
 7/26 anonim ***** válasza:

"igazából csak formásodni szeretnék

nem szeretnék sem hízni, sem fogyni sehonnan sem, csak formásodni"


Mit jelent az, hogy formásodni? Annyira rühellem, mikor megmondják, hogy "én nem akarok izmosodni, csak formásodni", mert kb. semmi értelme az egésznek. A formásodás kb. azt jelenti, hogy formás alakot elérni nem formás alakból.

Ha vékony vagy, akkor ehhez izmosodni kell(mivel az izmok adják a formát), ha dagadt vagy, akkor meg diétázni kell(mert az izmok adják ugyan a formát, de ha ezt zsír fedi, akkor mindegy).


Tehát akkor is izmosodnod kell, mert nem fog a levegő belemenni a kis testedbe és "formálni".

2013. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

nem azt mondtam, h nem szeretnék izmosodni, hanem azt, h nem szeretnék sem fogyni sem hízni...

nyilván formásodni csak úgy tudok, ha a hájas részeimet átformálom izommá...

2013. nov. 23. 14:50
 9/26 A kérdező kommentje:

és mivel kevés hájas részem van, így nem szeretnék sem hízó, sem fogyó kúrába kezdeni...


csak úgymond kicserélni a zsírt izomra, nyilván egy 1-2 kg-nyi változást fog maga után vonzani, de a cél az, hogy szebb alakom legyen, nem pedig az, hogy vékonyabb vagy kövérebb legyen

nem tudom, így érthetőbb-e...

2013. nov. 23. 14:53
 10/26 anonim ***** válasza:

Húúúúú...

Ha ennyire nem értesz hozzá, ne akard megmagyarázni nekem, hogy én mondok hülyeséget..


"nem azt mondtam, h nem szeretnék izmosodni, hanem azt, h nem szeretnék sem fogyni sem hízni..."

Hogy akarsz izmosodni, ha nem hízol? Ha izmot szedsz fel, akkor hízol...


"nyilván formásodni csak úgy tudok, ha a hájas részeimet átformálom izommá..."


Jaaa, értem. Nem lehet átformálni az egyiket a másikká. Egyrészt biológiailag lehetetlen, de még az sem megy, hogy egyazon időben az egyik eltűnik, a másik meg jön. Ugyanis két különböző étrend szükséges hozzá. Egyszerre nem megy a kettő.

Nem lehet átalakítani a zsírt izommá, értem?

2013. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!