Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan erősíthetném a lábam...

Hogyan erősíthetném a lábam hatékonyabban?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja kezdtem a testépítést, azóta már van egy kezdő edzéstervem.


Egyedül a lábnál, azon belül is a combbal van gondom, a guggolásnál.


A bal térdem melletti ínszalag szó szerint kiugrál a helyéről a pozitív szakaszok végén, a negatívakban pedig visszapattan. Még látom is, ahogy "átfordul".


Próbálkoztam már ízületvédővel, térdvédővel, amiket nagy súlyoknál használnak, csökkentettem az ismétlésszámot és a sorozatokat is, de hiába. És szintén hiába a bemelegítés és a több perces nyújtás minden gyakorlat elején. A doki sem tudott ennél többet tanácsolni... nem mellékesen kiskorom óta lúdtalpam van, nem sokat javult azóta sem a helyzet, pedig jártam vele orvoshoz.


Ez az egész azért kellemetlen, mert a lábam pont nem a gyengém, szóval könnyen és látványosan fejleszthetném. Nem is az izmommal van probléma, kezdő létemre viszonylag nagy súlyokkal bírom a terhelést 10-15 ismétlésszámokkal.


Porcvédő-tabletták meg a hasonló dolgokat próbáltam már, egyik se jött be. És ami a legdurvább, hogy nemrég a másik térdemnél is elkezdődött ugyanez.


Nem tudom, van-e itt más is, akinél hasonló probléma volt, de egy dolgot szeretnék mindenképpen elkerülni: a műtétet.


A guggolásokat is már nagyon kis súllyal csinálom és elég széles terpeszben. A sarokalátét csak rontott a helyzeten. A derekam alá nem is nagyon tudok már lemenni a rúddal... és az sem megoldás, hogy ott a lábhajlító meg lábnyújtó gép és eddzek azokon...



2013. aug. 10. 00:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagyon erősen bekötöd bandázzsal. Lábtoló gépen tudsz nyomni? Kitörést is tudsz végezni.
2013. aug. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!