Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most kezdtem el kondizni, jól...

Most kezdtem el kondizni, jól jönne egy két tipp, meg hogy jó e amit csinálok?

Figyelt kérdés

Körülbelül 10x voltam lent eddig a teremben. 17 éves vagyok előtte fegyencedzést csináltam és kempóztam 1 évet, ezelőtt pedig fociztam 10 évet verseny szinten.

Na hát lényegre törve teremben beszéltem egy-két formával ők azt mondták nekem hogy az első 2 hónapomat kezdjem úgy hogy heti 3-4x megyek le a terembe és kis súlyokkal csináljak többet. Átmozgatás szinten hogy megszokják a súlyokat az izmaim főképp az izületeim.

Fekve 35 kg-al nyomok 3x12-t (menne simán többel is csak betartom) Felülésezni szoktam és utána biciklizek fél órát kb 25 km/h-val, futok, focizok (hobbiként haverokkal) és bulizok legjobb kardio:D Szerintetek az jó hogy minden izomcsoportomra dolgozok heti 3x átmozgató jellegben?



2013. aug. 13. 19:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja igen és valakitől egy jól bevált edzésterv jól jönne:)
2013. aug. 13. 19:50
 2/10 anonim ***** válasza:

kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell két hónapig.

Google-ba: kezdő átmozgató edzésterv. Az első találat jó lesz. Utána majd mehet osztott edzés is. Legyen mellé tömegnövelő étrended is.

2013. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, annyival hagy egészítsem még ki, hogy már átmozgatásnál el kéne kezdeni tanulni az izolációt, azaz hogy a célizmot dolgoztasd, ilyenekre gondolok hogy a rudakat ne szorítsd, ne csinálj lendületből semmit, a végponton nyújtsd meg az izmot (az olyan gyakorlatoknál, pl. fekvenyomásnál, tárogatásnál), meg pl. bicepsznél tartsd ki a csúcsösszehúzódást, préseld a bicepszedet, hát gyakorlatnál a könyököd mozgatására koncentrálj, az alkar /tenyér csak kampó, stb.!
2013. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
175 cm vagyok es 61 kg tömegnövelés alatt sok húst értessz vagy használjak fehérje porokat? Egyik srác a teremben azt mondta nekem hogy az átmozgató edzés alatt még ne növeljek tömeget.
2013. aug. 14. 12:47
 5/10 anonim ***** válasza:

dehogynem. Akkor is jó étrend kell:


Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És nem hús vagy fehérjepor. Ez nem vagy vagy kérdés. Edzés után legjobb a tejsavóprotein, de napközben inkább hússal, tojással, este túróval vidd be a fehérjét.
2013. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem most az lesz hogy eszek reggelire mindig 3 tojást csak az a baj hogy tojáshoz kenyér is kell ugye. Ebedre megprobalok csak csirket enni majat, halat ilyeneket:) veszeek egy scitec nutrition 100% whey feherje port benyomok belole edzes elott utan egyet es majd meglatom hogy ez igy jo e probalom kerulni a csokit mondjuk olykor benyomok egyet de ez nalam annyira nem gaz mert ami zsir bekerul a szervezetembe egybol le is egetem, futassal, biciklizessel.. De en szerencsere azok koze tartozom akik ha sok zsiros kajat esznek akkor sem hiznak azt mondta az orvosom, mert hogy azt egybol dobja a szervezetem vagy mi. Egyik spanom ezert ajanlott nekem jumbo tomegnovelot de majd meglatom..
2013. aug. 16. 00:43
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent testzsir szazalekom 9%
2013. aug. 16. 00:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Tojás mellé jó a TK kenyér, vagy ne egyél hozzá kenyeret
2013. aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen, a teljes kiőrlésű kenyér jó lesz a tojás mellé.
2013. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!