Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor szedjem, és milyen...

Mikor szedjem, és milyen mennyiségben a fehérjét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell szedni a fehérjét. Most vagy kb 65-63 kg, 174-173 cm magas. Most vettem magamnak Egy szénhidrátot(fullforce carb-f) és egy fehérjét(fullforce simple whey). Nos a szénhidrátot edzés után közvetlenül veszem be fehérjével és azt nem tudom hogy fehérjét szedjem mindennap reggel is, vagy mikor lenne? mivel suliba járok és kb olyan 3 körül érek haza nap mint, ezért az étrend nem nagyon jó ezért gondoltam hogy táplálékkiegészítőt veszek.

2013. dec. 12. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A fehérjét nem szedjük, mert nem gyógyszer, hanem isszuk!

Elég edzés után közvetlenül a tápkieg, nappal inkább szilárd kajából kell bevinni a fehérjét és a ch-t.

A suliba is lehet vinni normális kaját, csirkerizst, és a szünetekben azt enni.


Egyébként sokan a reggeli zabpelyhüket eszik fehérjével.

2013. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy egyébként az étrendeddel mennyit viszel be. Mivel ezt nem írtad le, első közelítésben azt mondanám, hogy 1-1 adat reggel és edzés után. Az 1-1 adag pedig kb. 20-25g tiszta fehérjét jelentsen, ami jellemzően kb. 30-35g porban van.


Plusz tipp: ha új fajta fehérjepor, akkor különösen figyelj arra h hogy érzed magad utána. Ha puffadsz, fingasz vagy egyebek, akkor dobhatod mert nem ér semmit (pl laktózérzékenység - tejfehérjék)!

2013. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nos hát ez étrendem az konkrétan sz *r. Anyámtól megkérdeztem, hogy nem csinálna-e nekem ilyeneket, de úgy kiakadt hogy az nem igaz és reggel 8tól délután 3 -ig nem nagyon tudok szilárd táplálékot bevinni. Max tarjás szendvics tojásos szendvics meg ilyenek. Amúgy délután 3 kor hazaérek, edzésnapokon először edzek uztána fehérja és a ch, mivel azt olvastam hogy éh gyomorra kell meginni
2013. dec. 12. 22:45
 4/13 anonim ***** válasza:

Alapból edzés előtt egy-másfél órával teljes értékű táplálkozás kell, ami tartalmaz fehérjét is és szénhidrátot is. Klasszikus a csirkemell rizzsel és zöldséggel, de lehet hal, marha vagy nyúl is nyilván.

Az edzés után közvetlenül iszod meg a fehérjét és a gyors ch-t, majd az edzéstől számított egy óra múlva újra csak teljes értékű kaja kell.


Ha ennyire szar a kajád napközben, akkor reggelire menjen a tejsavófehérjében áztatott zabpehely! A tojás is nagyon jó kaja, főtt tojást biztosan tudsz csinálni.

Egyébként ha van kontaktgrilletek meg rizsfőzőtök (ha nincs, szólok hogy egyik se drága) akkor simán megcsinálhatsz mindent magadnak, a csirkemellet, a rizst, a zöldség meg amúgy is nyersen a legkirályabb.

Előre is csinálhatod, eláll jó pár napig minden.

Aztán ételhordós dobozba behajigálod a húst, a rizst, rádobsz egy paprikát, egy paradicsomot meg egy darab kigyóuborkát, teszel hozzá villát, és azt eheted a szünetekben.

2013. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Osynho ***** válasza:

"Anyámtól megkérdeztem, hogy nem csinálna-e nekem ilyeneket, de úgy kiakadt hogy az nem igaz "


Milyeneket csinálna neked? És min akadt ki?

2013. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát ilyen csirkemelles történetet meg ilyenek:D Lehet magamnak fogom csinálni habár időm nem tudom hogy fogja engedni, mert nagyon elfoglalt vagyok, vagy énekpróbára vagy harmonika órára kell mennem :D, de akkor reggel mehet a fehérje meg szendvicsekbe tolhatom a tojást stb.. zöldségek ?
2013. dec. 12. 23:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Reggel: fehérje+zab

Napközben: Tojásos, sajtos, pulykamellsonkás szendvicsek, mehet bele paradicsom, uborka, vagy paprika is ízlés szerint. Legjobb egyébként szendvicsből is a roston sült csirkemelles lenne.

Suli után rendes kaja; hús+rizs+zöldség

után egy-másfél órával edzés

edzés után közvetlenül fehérje+gyors ch

edzés után egy órával megin rendes kaja; hús+rizs+zöldség

este lefekvés előtt zsírmentes túró.


Ez így már elég jó lesz!

2013. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. dec. 12. 23:12
 9/13 Osynho ***** válasza:

Mi a baja a csirkemellel édesanyádnak? Tudom semmi közöm hozzá, de ezeket én fel nem foghatom...


Egyébként nem nagy dolog megsütni a húst. Éppen ezért nem tudom elfogadni sok embertől, hogy nincs ideje rá. 15-20 perc alatt kész, ahogy a rizs is kb. Tehát ennyi idő alatt megcsinálhatod az egy napi kajádat. Ennél gyorsabban nem nagyon lehet. Egy szendvics sincs meg hamarabb.

2013. dec. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Osynho ***** válasza:
Mármint étkezésenként egy szendvics.
2013. dec. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!