Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok tanulni? Most...

Xierah kérdése:

Miért nem tudok tanulni? Most kerültem 9. osztályba, szakmát tanulok, és vagy 6-ból bukásra állok.15/F

Figyelt kérdés
Ki tudom javítani, de csak kb olyanra hogy 2-ből bukok. Nem is nagyon érdekel a szakma, tanulni se nagyon szeretek, és időm se nagyon van, eddig mindig minimum 3-as átlagom volt általánosban. Más terveim vannak az életben, amikhez azt mondták nem fontos a tanulási eredmény. Próbáltam tanulni de mindig máson jár az eszem, kajákon, edzéseken stb... Én olyan vagyok hogy ami nem érdekel, azt nem is erőltetem, ez a helyzet a tanulásnál is. 8 általánossal lehet kezdeni valamit? de persze el akarok végezni egy szakmát. Men's Physique versenyző akarok lenni. Oda fontos ez a "tanulás"? Ez az életem, néha szinte időm sincs tanulásra.

2013. dec. 18. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyelv akkor is szükséges physiqueben sokat utaznak, sok helyen fotóznak/verseny stb. Nézdd meg Balogh Robint szerintem ő az egyik leghíresebb magyar fizik kategóriás testépítő. Perfekt angol..német se árt szerintem, de angol mindenképp
2013. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Óóóó persze, hogy nem kell szakma. Hisz te tuti sikeres leszel a kategóriában és megélsz belőle. Ha meg nem akkor meg még mindig ott van a hajléktalan szálló.

Amúgy miért is nincs időd tanulni? Hazaérsz 3ra és van este 10ig 7órád. Ebből 1óra az edzés és az se minden nap, ráadásul ott a hétvége is.

2013. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen ismerem Robint, hatalmas példaképem. És nagyon bírom :) angolból 5-ös vagyok. Csak elfelejtettem leírni :)
2013. dec. 18. 21:09
 4/10 A kérdező kommentje:
reggel 8-kor megyek suliba, akkor is eszek otthon, végzek suliba 17:05-kor, aztán megyek edzeni, végzek kb 19:20-ra. És kaja otthon is :) De persze angolból, tesiből 5-ös vagyok. Nagyon sokan mondják hogy nincs rossz genetikám, ezért ha elég tömeget vinnék fel 2-3 év alatt esélyem lenne benen lenni a top5-ben szteroidok nélkül. Ja és még azt szeretném kérdezni, hogy a biztonsági őr szakot hogy lehet elvégezni? Vagy ahhoz kell szakma?
2013. dec. 18. 21:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor tegyél nyelvvizsgát,nem mindegy milyen erősségű iskolában vagy 5ös angolból. Szerintem mire azt eléred, vagy a szüleidnek kell pénzesnek lennie, vagy neked kell dolgoznod. De te életed, te döntesz.
2013. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: annyi lemaradt hogy, 30-35 éves korodra kiégsz,utánna is meg kell valamiből élned. személyi edzésből nem nagyon lehet, kell egy vállalkozás, vagy egy szakma..szóval tanulj csak
2013. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

biztonsági őrön gondolkodtam, kérdeztem is :)

hogy lehet azt elvégezni?

2013. dec. 18. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Tanfolyam van hozzá, nem egy ördöngősség, azoknak "való" akik semmihez sem értenek, csak jó a fizikumuk.

Viszont az sem egy álom meló, hogy 40 évig azzal foglalkozzál, hogy minden 2. nap, vagy netán minden nap egy rendezvényen állsz egy helyben, és nézel ki a fejedből. Vagy kiba_nak a pusztába, egy kocsiba, és rád bíznak 48-72 órás őrzéseket. Nem egy jó buli, én nem csinálnám.

8 általánossal semmire se mész, már lassan gyárba robotolni 70 eft-ért szalag mellé is kell az érettségi.

Az érettségi egy olyan alap szint, és mára olyan alacsony a követelmény, hogy aki azt nem tudja elvégezni, az tényleg hülye. Bocs hogy így fogalmazok.


Nem kell neked ügyvéd, közgazdász, mérnök, orvos, bölcsész, programozó diploma. Válassz egy olyan szakmát, amit egy 3 éves képzésben elsajátíthatsz, és hiány szakma. CNC forgácsoló, esztergályos, hegesztő, és egyéb fémipari munkák. Egyik sem egy álom meló, de már most óriási hiány van a jó szakmunkásból, főleg a fémipari szakmunkásból. Ha jól csinálod, rendesen meg is fizetnek.

Legnagyobb hülyeség lenne abbahagyni a tanulmányaid, most lehet hogy megélnél a sportból, de 30-35 éves korban kikerülni a nagyvilágba egy 8 általánossal, vagy egy érettségivel, kész öngyilkosság... Szó szerint.

2013. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már próbálok tanulni, gépész szakra járok, kezdem érteni :)

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. dec. 19. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Motiváljon az a tudat, hogy a mekiben mindig lesz hely a számodra.
2013. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!