Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolás (squat) gyakorlat...

Guggolás (squat) gyakorlat közben nem a fenéknek kéne feszülni?

Figyelt kérdés
Követek egy csajt Instagramon, aki guggoló gyakorlatokat csinál és hatalmas feneke van (@jenselter). Pár napja elkezdtem én is ezeket, youtube-on keresek hozzá videókat, tükör előtt elsajátítottam a helyes technikát, mégsem a fenekemben érzem, hogy dolgoznak az izmok, hanem elől a combomban, a térdem fölötti izomnál. Pedig nem akarom, hogy nagy vastag combom legyen, én a fenekemet akarom formálni.
2014. jan. 29. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
nem
2014. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De attól még formálja a fenekem? Milyen gyakorlatok jók még rá? A lábemelgetéseket is szoktam csinálni, az a térdelésből felfele, meg nyújtott lábbal, oldalra. De olyankor meg ha pl. a jobb lábamat emelgetem, a bal fáj közben. Ezt sem értem. Mik vannak még?
2014. jan. 29. 23:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen guggolj le ne csak félig.
2014. jan. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
küldj egy videót a technikádról. meglátjuk mi a bibi.
2014. jan. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
fenékre nem a guggolás a legjobb gyakorlat,hanem a kitörés,hátsó lábemelés.A guggolás leginkább combra megy.
2014. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Guggolás a legjobb gyakorlat. Erősíti a combodat, fenekedet, hátsó combodat, hasadat, derekadat, ha súllyal csinálod akkor a vállad, hátad, melled, mindened megfeszül egy szabályosan végre hajtott, nagy súlyos guggolásnál.

De első sorban fenék, comb.

Nincs kifejezetten feneket izoláló gyakorlat. Ha a fenekedet erősíted, a combod is dolgozni fog.

Ha guggolsz, kitörést csinálsz, dolgozik a lábfeszítő (első comb) izom, ha lábemelést csinálsz, dolgozik a combhajlító (hátsó) is.

Próbáld ki még a merev lábú felhúzást. Nézz utána mi az, hogy kell csinálni. Talán az stimulálja legjobban a farizmokat.

Muszáj a combodat is erősíteni. Elég idiótán nézne ki valaki, ha nagy segge lenne, és virsli lábai...

Az általad említett hölgyeménynek sem virsli, piszkafa combjai vannak. De azt ne felejtsd el, hogy nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más a genetikája. Jennek olyan, hogy nagyon szépen jön fenékre a tömeg. Van akinek combra, van akinek vállra (Csuhai János), van akinek mellre, van akinek hátra (Kai Greene), van akinek karra (Kökény Béla).

Ha neked nem olyan a genetikád mint Jennek, sosem lesz olyan fenék/comb arányod.

2014. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3: az nem erőletti meg nagyon a térdízületeket? Így is kattog néha, és fájni is szokott.

4: nagyon vicces napja volt a kollegának, úgy látom.

5: kitörést is szoktam csinálni, de azt is inkább a combomban érzem. Lehet, hogy az a gyengébb, ezért jobban megdolgoztatják a gyakorlatok, mint a fenekem. Nem tudom. Tény, hogy nagyon gyenge lábaim vannak, évek óta semmit nem mozogtam, még sétálni se szoktam, autóval járok.

6: köszönöm, utána nézek a gyakorlatnak. Virsli lábam nincs, elég edzetlen, és zsír is van rajta bőven, narancsbőrrel körítve. Így nem bánom egyáltalán, hogy azt is dolgoztatom, célba is volt véve, de a fenekemet is szeretném, és pont ott nem érzem a hatást. Sosem voltam nagy fenekű típus, ha hízok, akkor se oda megy, hanem inkább combra és csípőre meg hasra. De nem is lapos a fenekem, hanem olyan tök átlagos. Sejtettem, hogy sosem leszek Jen Selter, sajnos, de azért jó lenne picikét megközelíteni. Bár nekem az ő combjai már túl vastagnak számítanak, én csak a fenekéért vagyok oda. :D

2014. jan. 30. 14:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyenge és sz-ar térd ízületet terheli meg.Ezért értelem szerűen fokozatosan kell eljutni oda,hogy alkalmazkodni tudjon a test és az ízület is erősödjön az izomzattal együtt.
2014. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2014. jan. 30. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig kitörésnél érezned kellene a feneket,az egyik legjobb gyakorlat rá.

http://www.youtube.com/watch?v=6GHXJ3YHJic

2014. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!