Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hozzáértők válaszait kérném....

Hozzáértők válaszait kérném. Izom fejlesztéseben, növelésben formálódásban. Otthon végezhető súlyzós edzésterv. Illetve milyen proteint igyak egyek stb?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. Terembe nem tudok járni mert egyedül álló anya vagyok 1,5 éves kislányom van otthon vagyok vele. Az anyagi körülményem katasztrofális. Nagyon szűkösek a kereteim. Ahol amiket olvasok az mind mind nagyon drága és költséges és mindegyik a gépekre alapul. A terhesség alatt és szülés után a szoptatás alatt 24 kg szedtem fel. Szoptatás mellett kezdtem el diétázni 2013 májusban. szépen lassan mentek is le a kg-ok. De romlott a tejem minősége ezért felhagytam vele. De akkor fogytam 6-7 kg-ot 2013 novemberben abba hagytam a szoptatást...jelenleg - 17 kg- nál tartok. Elkezdtem itthon kézi súlyzós edzéseket végezni amikor időm engedi a babámtól. Látom is a változást és ez még jobban felpörget. Egyre nehezebb súlyokat veszek a kezembe. De úgy érzem ez kevés. Fehérje diétába kezdek és szeretnék valamilyen kiegészítő port is inni mellé valamint egy összeszedett edzés tervet. De ami a legfontosabb. A hasam. Császárral szültem. életmentő műtét volt így kicsit kapkodniuk kellett az orvosoknak. A korábbi feszes lapos hasam helyett lóg és nem a bőr az amit eddig lefogytam... rá lóg a hasam a műtéti hegemre. Minden egyéb más helyen látom a változást a fogyás és a súlyzók használatának eredményeit. Kivéve a hasam alsó részénél. Ennyire oda gyűlt volna a háj?? Milyen gyakorlatokat végezzek?? Hogy lássam az eredményt??

Remélem nem néztek hülyének és bátorítást is kapok!!! Előre is köszönöm.


2014. márc. 24. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Az izom növelésre nincs külön gyakorlat(illetve jó lenne milyen gépek/mennyi súly áll rendelkezésedre), a különbség a táplálkozásban és az aerob edzés beiktatásában van.

A szoptatásos részhez nem tudok érdemben hozzászólni ,ugyanakkor szép eredménynek tűnik a fogyás.

Az is alap tézis,hogy egyszerre nem tudsz fogyni és izmot növelni,vagy egyik vagy másik,mindenesetre tedd rendbe a kajádat,olvasd el a sárga kapszulát,aerobozz sokat ha fogyni akarsz. :)

2014. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link] Nemtudom hetente hány alkalomra gondoltál meg, ez egy 3 napos edzésterv, aminél a zárójelben O betű van azok végezhetők otthon is. Bár húzodzkodás/tolódzkodás nincs benne az otthon végezhetőkbe, ezért nézd meg mind melyik mi és majd látod mit bírsz otthon megcsinálni (tolózdkodást két egymagasságú szék között is lehet)


A sárga kapszula hasznos olvasmány, legalább lesz egy kép az edzésről, táplálkozásról.


Hogy most szükséged lenne-e táplálék kiegészítőre, azt nemtudom. Szerintem a kaját kéne szépen rendberakni, nemhinném hogy feltétlenül szükség volna rá. Én lehet inkább egy mulitvitaminra szavaznék.


A hasadra nem tudok mit mondani, ugye nem lehet fogyni célterületről, csak ha mindenhonnan fogysz. Lehet hogy nem húzódik vissza normálisan a megnyúlt bőr? Nemtudom...

2014. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*jav

akartam mondani,hogy a tömegnövelésre és a szálkásításra nincs külön gyakorlat (bocs)

2014. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Nos van 2*0,5 kg kezi súlyzó 2*1 kg kézi súlyzó 2*0,5 kg boka súly amit csuklóra is fel szoktam csatolni. Súlyzórúd, 2*1,5 kg 2*2,5 kg és 2*3 kg súlyokkal. Igyekszem minnél több fehérje dús táplálékot enni. Kerülöm a cukrot, a töménytelen mennyiségű szénhidrátot. Napi legalabb 2L vízet fogyasztok es nassnak olykor nyers zöldséget gyümölcsöt.

2014. márc. 25. 16:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Pár hete csinálom intenzíven. Egy egy pihenő nap beiktatásával. Ha sikerül ezt tartanom kb mennyi idő utan lesz másnak is szemmel látható? Pár hónap? Van a környezetemben hitetlenkedő es kötöszködő ami néha dühít, néha pedig eléggé lelomboz, amiért nem támogat.
2014. márc. 25. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ilyet nehéz számokban megmondani, amiket cikkekben és egyéb kutatásoknál felhoznak az a havi 1-2 kg izom növekedése (az első évben) és heti 0,5kg-1kg zsír vesztés. De ezt elég sok minden befolyásolja. Az viszont biztos hogy nem(igen) lehet egyszerre izmot növelni és fogyókúrázni. Az eggyikhez kalóriaplussz a másikhoz kalóriaminusz kell. De az is tény, hogy az izomtömeg több energiát éget, gyorsítja az anyagcserét, így nagyobb izomtömeggel könnyebb a zsírégetés is.


Az első pár (3-6) hónapban - évben elég látványos szokott lenni a fejlődés, aztán kicsit ez lelassul.


Olvasd el a sárga kapszulát, body.builder.hu -n is vannak cikkek százával, de a táplálékkiegészítő oldalakon is (scitec / biotech) vannak segítő cikkek, és ha tudatosan és kitartóan csinálod, annak lesz eredménye!

2014. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!