Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kell kiszámolni a makro...

Hogy kell kiszámolni a makro tápanyag szükségletem?

Figyelt kérdés
Súlyt tartanék, esetleg egy keveset szeretnék felszedni, azt is izomba de nem szeretnék tömegnövelőzni. 17L, 170 cm és olyan 50 kg vagyok
2014. márc. 27. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szamold ki a kaloriaszuksegleted valami internetes kalkulatorral.

Szukseged van 1,8 g fehèrjère testsulykilogrammonkent

Ès 0,8-1,2 g zsirra testsulykilogrammonkent. Kezdj alacsonyabbal aztan emeld ha hormonalis gondok vannak vagy nem birsz eleget enni.

1 g feherje 4 kaloria 1 g zsir 9 kaloria a kiszamolt feherje es zsir kaloriaerteket kivonod a kaloriaszuksegletedbol azt elosztud 4gyel es megvan mennyi ch kell.

Probald a zsirt nagyon nem tullèpni mert azt raktàrozza el zsirkènt a szervezet. A ch-t meg energiakent elhasznalja ha rendszeresen edzel akarmennyi es akarmilyen forrasbol van. Maximum par gramm mehet zsirba havi szinten.

2014. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

Így van, vagyis nincs így!

Mindig a zsírt raktározza zsírként a szervezet, de nem azért mert túl sok zsírt ettünk.

1. Nem vagyok paleós.

2. Magamon is tapasztaltam, hogy amikor több energiát vittem be zsírral a CH rovására, nem zsírosodtam jobban. Az inzulinszinten még könnyebb is stabilan lenn tartani kevesebb CH-val. A zsírból is csak energiát nyer a test, de más módon. 3 féle energiaellátási mechanizmus használ a szervezet, függően a mozgás minőségétől. Ha máshonnan nem, akkor Anita Bean: Modern sporttáplálkozás c. könyvéből elolvashatod. A könyv maga elég régi és valószínűleg meghaladott, de a biológia része az egzakt.


Szóval sok helyen és mindig ellentmondásosan lehet olvasni arról, hogy mi a helyzet. Itt egy cikk a sok közül, ami elég jól összefoglalja a biológiai részt:

[link]


Szóval a zsír önmagában nem ellenség.

Tudom, nem is ez volt a kérdés. Csak arra reagáltam, amit az előttem szóló írta a zsírról. Egyébként teljesen jó, amit írt, de helyzet bonyolultabb annál, hogy a zsír rossz a ch meg jó energiaforrás, és, ha több megy a zsírból, akkor zsírosodunk.


Nem vagyok biológus, így amit tudni vélek, azt én is csak összeolvasgattam. Elolvastam sok mindent és levontam a saját konklúziómat.

Sok sikert.

2014. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!