Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 145 kilos vagyok, miket...

145 kilos vagyok, miket tegyek hogy lefogyhassak?

Figyelt kérdés

- 22 eves vagyok, 195 magas, eleg nehez csontozatom van, szoval annak ellenere hogy kover vagyok, nincs hordo hasam, tudok vele jarni rendesen, stb.

- ugy gondoltam itt az ideje eletmodot valtani, sarga kapszulat elolvastam

- magaval az edzes reszevel nincs is problemam: heti haromszor tudok jarni sulyzos edzesre es ezek mellett 2-3 alkalommal aerobozni (50-55 perc bicikli)

- Magaval az etkezessel van problemam:


mibol mennyit kene egyek es ezt hogy osszam el a nap folyaman?


Ezt a kaloriakalkulatort hasznaltam, de eleg durva szamok jottek ki: [link]


Pl. fejherje diatanal: 217.5 es 290 gramm kozott, ami kb 1 kilo csirkemellnek felel meg. Tudom hogy mast is lehet enni, de akkor sincs penzem heti mondjuk 6 kilo csirkemellre. Hany kilora szamoljam a testsulyomat?


Ha mondjuk ezekkel az adatokkkal szamolom, akkor az 250g feherje 600g ch, 20g zsir. Ezeket hogy osszam el akkor ha napi 6szor eszek es az edzes az elso kajalas utan van?


Koszonom elore is.



2014. ápr. 2. 14:10
 1/3 Frontosa ***** válasza:

Tudni kéne a zsírmentes tömegedet és azt hogy mi a célod.

Nem mindegy hogy tömegelni akarsz vagy szálkásítani. Szálkásításnál a zsírmentes tömegre kell számolni a makrotápanyagokat, ha ezt nem tudod akkor az elérendő céltömeg legyen az alap.

600 gramm ch tömegeléshez is sok, valamit elnéztél.

Hány kg vagy és mi a célod?

Üdv,

2014. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne 4 g ch-t számolj ttkg-ként, mert az baromi sok, illetve a 300g fehérje is, a zsírnak nem kell fehérje:)

A nehéz csontozat egy baromság, a csont az ember tömegének 25%-át adja, ettől 1-2 % eltérés is nagyon kevés a testtömeghez képest. Magas vagy, ezért nincs hordó hasad, illetve talán az izomzatod sincs annyira rossz állapotban. Kezdd el csak simán fehérjealapokra helyezni a táplálkozásodat. Hagyd el a kenyeret, a tésztát, minimalizáld a tejet, ha eddig ittál, ne egyél süteményt és olyan dolgokat, amiben finomított ch van. Egyél sok zöldséget, húst, gyümölcsöt.

Nem kell ezt túlbonyolítani, látni fogod a tested reakcióit és érzed, min kell változtatni. Válassz keményebb edzést, akkor kevésbé kell a ch-t figyelned: kettlebell, crosstraining, stb.

2014. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
95 kilósnak számold magad. ez a normál súly a magasságodhoz, kb. 190g protein, és max 285 g ch. 40g zsír. márha fogyni akarsz.
2014. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!