Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok mondani jó fehérje...

Tudnátok mondani jó fehérje forrásokat? A húsokon és a tejtermékeken kívül. Sok bennük a koleszterin és nem ehetek mindig azt. A szóját tudom amibe megvan minden aminó, de heti 2 alkalomnál nem tul jó többször enni azt halottam az ösztrogén miatt.

Figyelt kérdés

2014. máj. 5. 18:00
 1/2 Xyrot ***** válasza:

A következő oldalon találsz egy táblázatot..ott megkapod amit akarsz :)

[link] (dieta-abc.hu)

Lehet, hogy nem igaz de néhány testépítő ismerősöm illetve egy bió tanár szerint így van

Az élő szervezetben mintegy 25 féle aminosav található, amelyek közül 20 fehérjeépítő, és a fehérjék elsődleges szerkezetét foglalják magukban. Vannak olyan esszenciális aminosavak, amelyeket a szervezet nem képes előállítani, ezért étkezéssel kell a hiányukat pótolni.

A szójában viszont mindössze 15 aminosav van meg..tehát hiányzik néhány (utána nézhetsz én még nem tettem..talán így van)!

Remélem segíthettem! Szép napot!

2014. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vegyél tejsavóproteint, tojásprotein, marhaproteint.
2014. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!