Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 130-140 kilós vagyok fiú...

130-140 kilós vagyok fiú vagyok,29 éves,185 magas. Beválhat a tervem? (info lent)

Figyelt kérdés

Első lépésként szeretnék legalább 20 kilót leadni pusztán csak diétával, nehogy a sok évnyi nulla mozgás utáni hirtelen sportolás esetleg megviselje a szívem. Aztán jöhetne a konditerem, hosszabb gyaloglás is. Az a kérdésem, hogy a következő diéta nem túl enyhe-e esetleg?

Összesítve ennék 330 gram barna rizst, ami 260 gramm CH naponta, azaz 2g/testtömeg. Ennék mellé úgy fél kiló csirkét is napi szinten, ami úgy 100 gramm fehérje lenne, vagyis kevesebb mint 1g/testtömeg. Ez beválhat?


2014. máj. 16. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Szimpi, hogy leírtad mi mennyi ttkg, és nem nekünk kell számítgatni. Viszont nyugodtan elkezdhetsz gyalogolni a diétával együtt, ha soknak érzed leállsz, és egy laza átmozgató edzést elkezdhetsz előbb is, ha van bőven pénz kondira. Az átmozgató edzésnel annyi a lényege, hogy minden izomcsoportra választasz egy alapgyakorlatot, amit kicsi súllyal, nagyon koncentrálva csinálsz. Tehát 3x egy héten:

fekvenyomás 3x10

bicepsz állva 3x10

.... stb, a legfontosabb alapgyakorlatokat.

2014. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem... Fehérje minimum 3-4g/testtömeg azaz te esetedben ez 140x4g. Ch meg kb 2..


Barna rizs jó, csirke pulyka jó... Nézz a neten (bodybuilder oldalon) a szálkásítás(testsúlycsökkentés) alapelveit meg ilyeneket.. Így sikerülhet ..



elkezdheted nyugodtan egyébként a sportolást nyilván nem egyből brutálisan hanem szépen átmozgató,bevezető edzéseket.. 20perc kardio, bicikli,stb,stb.. Futást egyelőre kerüld, meg gugolásokat de futógép,bicikli,spinning ilyesmi mehet.. Meg enyhe súlyzós edzés ha nem bírod nagy súllyal még..

2014. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
első: 130-40 kg al ,hogy csináljon 3x10 fekvőtámaszt mond már meg? Nem full izomról beszélünk. Erre kíváncsi vagyok tényleg engem is érdekel,hogy lehet 3x10et csinálni 140 el amin kb 30-40kg felesleg van?
2014. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt a 3-4g/testtömeg fehérjét nehezen tudom megérteni. Jól számolom, hogy ez majdnem 3 kiló hús naponta? Én tényleg kövér vagyok, de ennyi húst sosem tudtam megenni.
2014. máj. 16. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

3-4g/tskg kell ahhoz,hogy szálkásodjál(fogyjál), és kb 2g ch.. Nyilván nem hirtleen azonnal mert akkor nem tudod betartani... A ch mindig kevesebb legyen mint a fehérje..


Amúgy ezért mondják,hogy természetes úton nem lehet bevinni ennyi fehérjét ezért kell venned fehérjeport amit turmix formájában bevihetsz.. Úgy szokták kb fele természetes úton fele meg turmix..

2014. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fehérje bevitelt MINDIG ZSÍRMENTES testömegre kell számolni.Észnél vagy te, kedves második?Az napi 560 gramm fehérje lenne.Ennyit talán Ronnie Coleman sem evett meg! Kérdező,amíg nem végzel intenzív súlyzós edzést, semmi értelme sincs napi 180-200 grammnál több fehérjét bevinned.Sőt még ennyit sem ha csak aerob edzést végzel.Igen, tényleg először aerobozz, mondjuk 1 hónapig de jobban jársz ha utána elkezdesz súlyzós edzést végezni.Nem lesz szükséged napi 250 g fehérjétől többre naponta, még akkor sem ha valóban intenzív a súlyzós edzés.A CH 2g/tskg-ról induljon amit csökkenthetsz idővel és semmiképpen sem feledkezz meg némi telítetlen zsírról aminek jó termogén hatása van.Ez lehet 10-20 g naponta.
2014. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En nem így hallottam de sebaj. Legyen igazad.
2014. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A másik dolog:Feltudod fogni, hogy ez mennyibe kerül?Én napi 270 g fehérjét viszek be,100 kilós vagyok és szálkásítok és eszméletlenül le kell faragnom minden más kiadást hogy ezt biztosítsam.Az egyetlen szerencsém, hogy jól fizető állásom van.Másképp képtelenség lenne.
2014. máj. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Testednek nem mondhatod hogy bocs ennyibe kerül de azért jo lenne ha leadnad a fölösleget. Amúgy nem valami eget rengeto a proteinek ara.



Csirke/pulykamell dobja meg igazából de valamennyire lehet helyettesíteni combbal.

2014. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor is irreális az, hogy egy motorikus tevékenységekben nem résztvevő, így plussz energiát nem igénylő szövetet kvázi táplálnál és egy lapon említenél a tényleges izomtömeggel ami valóban követeli a kalóriákat és csak magas fehérjebevitellel lehet megoldani annak fenntartását.De beszéljenek a számok:Napi 2500 forintot költök kajára,proteinekkel és vitaminokkal együtt.Egy gyarmati sorsban tengődő ország polgárának ez luxus.Másrészt, kérdezz meg akárkit aki ebben a sportban már elért valamit.Mindannyian igazolni fogják az állításaimat.
2014. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!