Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segít valaki elmagyarázni pár...

Segít valaki elmagyarázni pár dolgot és elindítani egy ektomorf alakú lányt a testépítésben?

Figyelt kérdés

Olvastam pár dolgot és azt is,hogy az ilyen alkatú emberek kicsit másképp kell ezt csinálják.

Én 17 éves lány vagyok, ekto alkatú, nagyon kevés zsír rakódik le rám,de az a kevés sem tűnik fel,mivel nagyon magas is vagyok. Felsőtestem pontosan olyan,mint neki: [link] a combom kicsit zsírosabb,ami látszik is.


Lenne pár kérdésem,és nagyon örülnék,ha valaki segítőkész lenne és elindítana engem,hogy szép eredményt érjek el és ne maradjak ilyen vékony,formátlan.

-Először is, nekem nem tiszta az a dolog,hogy ha elkezdek edzeni,akkor először lemegy rólam az a kicsi is,ami most van?

-Mit kell ennem és mennyit,hogy szépen lerakódjon az izom,ezáltal ne maradjak deszka vékony?

-Mivel alapból vékony a testalkatom, és izmosodni fogok,akkor szálkás leszek és kirajzolódnak jobban a vonalak,mint pl egy olyannál,aki normális testalkatról edzett?

Pl neki szépen eloszlik [link] neki meg túlzottan látszik minden [link]

Ez mitől függ? Sikerülhet nekem is olyanra,mint az első képen levő nőnek,ha most ilyen vékonyka vagyok?Hogy csináljam,hogy ne csak szálkásodjak?

-A felsőtestem talán még vékonyabb, a lábamhoz képest.Arra hogyan edzek,hogy ne legyen olyan csúnya eres,hanem arányosan 'vastagabb'mint most?

Örülnék,ha segítene valaki!


2014. jún. 18. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell máshogy csinálnod, csak többet kell enned. Kalória plusz kell izomnöveléshez. Tehát legyen tömegnövelő étrended. Ha lesz elég izom is,akkor pedig majd szálkásító diétával leadod a zsírt.
2014. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy tömeget növelsz, amihez kalóriapluszban étkezel, vagy zsírt adsz le, amihez meg kalóriamínuszban eszel. Egyszerre nem fogsz izmosodni, és zsírt leadni.


Menjen a tömegnövelés szerintem (ami NEM egyenlő azzal, hogy mindent megeszel ami eléd kerül), utána majd szálkásítás.

2014. jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg valami, mert látom, hogy nem tiszta nálad egy-ket fogalom. A szalkasitas az zsirleadast jelent, de ekkor van izomvesztés is. Amit te gondolsz, hogy majd izmosodsz, de zsírt meg vesztesz közben az nem megy koksz nélkül. Tehát ne aggódj, sosem leszel olyan, mint a 2. képen a csaj.
2014. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 *Glissade* ***** válasza:
Pont akartam írni, hogy a 2. nő olyan mintha nem naturál lenne;)
2014. jún. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem naturál és az nem is úgy megy, hogy edzeget valaki és egyszer reggel erre ébred, hogy fullszálka eres izomállat lesz. Ez nagyon nem így megy. Ez több éves edzés, koksz és több hónapos kiszámolt grammpontos diéta + vízhajtózás eredménye. Még ha akar sem lesz ilyen egy nő soha naturálban, nem még hogy ha nem is akar. Remélem érthető mindenkinek. :)
2014. jún. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Ha elkezdek edzeni és tömeget növelni anélkül,hogy zsírt leadnék diétával, akkor is jó lesz az eredmény?Nem akarok fogyni egyáltalán,csak annyit szeretnék,hogy 'vastagabb'legyek mint most,és ne ilyen kis 'csontos'

2014. jún. 19. 06:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom nem tiszta, de a leírásból legalább látszik, hogy tényleg akarod! Ez jó.


Az edzés mint olyan, táplálkozás kérdése nagyrészben. Ha edzel , de nem eszel megfelelően, akkor "elfogysz", de ha van egy jó tömegnövelő étrended, akkor szépen megy fel az izom némi zsírral (a zsírosodás sajna elkerülhetetlen, de ha tényleg ekto vagy, nem kell aggódni). Irány a kondi, egy tömegnövelő étrend, és edzés! De elötte egy kis információ szerzés. Kezdhetnéd te is a sárga kapszula című könyv elolvasásával, és ha azután valami nem tiszta, szívesen válaszolunk.


De az eddig kérdésekre:


-Először is, nekem nem tiszta az a dolog,hogy ha elkezdek edzeni,akkor először lemegy rólam az a kicsi is,ami most van?


Étrend kérdése, ha nem viszel be annyi kalóriát mint amennyit elégetsz egy nap, akkor fogyni fogsz, de az izom se fog épűlni.


-Mit kell ennem és mennyit,hogy szépen lerakódjon az izom,ezáltal ne maradjak deszka vékony?


Tömegnövelő étrend fehérje-szénhidrát-zsír (ami végülis alap táplálkozás) alapú ételekből. A fent említett sárga kapszula könyvben vannak minta étrendek is.


-Mivel alapból vékony a testalkatom, és izmosodni fogok,akkor szálkás leszek és kirajzolódnak jobban a vonalak,mint pl egy olyannál,aki normális testalkatról edzett?


Nemteljesen, mivel fent említették már, nincs izomnövelés zsírosodás nélkül, tehát nem kell félni hogy egy eres izomkolosszus leszel egy hónap után. Tömegnövelő-szálkásító étrendek szokták felváltva követni egymást, amíg a kivánt célt el nem éred.


Hajrá!

2014. jún. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha elkezdek edzeni és tömeget növelni anélkül,hogy zsírt leadnék diétával, akkor is jó lesz az eredmény?"


Nem tudsz tömegnövelés közben zsírt leadni. Tömegnöveléshez kalória pluszos tömegnövelő étrend kell, zsírleadásra pedig kalória mínuszban kell lenned. Ekkor viszont nem épül izom. Tehát egyszerre nem megy.

2014. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!Már világos:)
2014. jún. 19. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!