Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a testépítők által használt...

Ha a testépítők által használt fehérje, és egyéb hasonló táplálék kiegészítő porok nem károsak, miért nem kaphatók gyógyszertárakban?

Figyelt kérdés

2014. jún. 28. 13:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a 1500%os testépítőknek készített vitaminok sem károsak, ahogy a napi 400g fehérjebevitel (csak fehérje pórból) sem káros ?

[link]

2014. jún. 28. 17:30
 12/19 norbi2010 ***** válasza:
Honnan veszed hogy van olyan aki napi 400g fehérjét CSAK kiegből visz be? Általában 1-2 adagot szokott az átlag gyúrós egy nap, az kb. 25-40g fehérje, a többi szilárd kaja. (400g fehérjét meg átlag edző ember nem is visz be)
2014. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én viszek be annyit. Illetve vinnék, ha lenne rá pénzem. Eddig egyszer vittem be annyit, de mint írtam, a 250 g az standard. És azt kizárólag koncentrátumból, mert nekem így tetszik.

És nem, nem károsak a megadózisú vitaminok. A webbeteget hagyjuk. Egy testépítőnek alapból sokkal több vitaminra van szüksége egyébként. Na és még egy személyes példa: én volt hogy fél liter gabonafűlevet ittam meg egyszerre. Abba se olyan kevés a vitamin szerintem.

2014. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az az igazsag hogy egy testepitonek nincs szuksege tobb vitaminra mint egy nem edzőnek
2014. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg de. Vannak, akik még a fehérjére is ezt mondják, az persze még nagyobb baromság.

Nem kell félni a vitaminoktól, meg a többi kiegészítőtől se.

2014. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyszerű... az a probléma, hogy ha fáj a fejed, és csillapítani akarod, beveszel egy Aspirint. Miért ? Mert tudod, hogy az fájdalomcsillapító, és PONT!


Itt meg minden hozzászóló különböző véleményt közöl, nem pedig egyhangú tényt. (van aki szerint 25-40g fehérje jöhet porból, van aki szerint 400g is kell, van aki szerint nem kell több (1500%os) vitamin, van aki szerint igenis kell)

Ezekből azt szűrtem le, hogy igazából még ti sem tudjátok, hogy jó e, vagy sem a sok mesterséges vitamin, meg fehérje, csak szeretnétek elhinni, a saját véleményetek.

2014. jún. 28. 20:02
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem kell a 400g, nem mindenkinek. Tisztában vagyok vele, hogy sok embernek még a fele is sok, nekem viszont magasabb szinten standard. A fehérjeigény az eltérő. Nyilván a vitaminigény is, de az saját tapasztalat, hogy sok kell. Egy intenzíven edző embernek abból is több kell, a munkagépes hasonlat áll. Nem kell túl sok ész ennek belátásához, szerintem. Egyébként nem mondom hogy nem jók a multivitaminok, de én jobban bízok a természetes forrásokban. Csak ugye a mai zöldségek-gyümölcsök vitamintartalma. Én ezért esküszöm a gabonafűlére. Amit én magamnak termesztek. De mint mondtam, a napi fél liter az alsó hang, abban mennyi vitamin van? Nem kevés, az biztos.
2014. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ennyire nem fogod fel amit itt írnak? Az egyik válaszoló írta(csak ő), hogy ő személy szerint akár 400g-ot is megeszik fehérjeporból. Neked ebből mégis mi a fészkes fenéért jött le az, hogy szerinte(vagy bárki más szerint) ennyit kéne fogyasztani. Az, hogy egy valaki ennyit talál jónak a saját részére, nem jelenti azt, hogy másnak is így kéne tennie. De ne erőltessük, aki hülye, hülye marad míg világ a világ.(kinek nem inge...)
2014. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Már miért kéne? Majd viszi a patikusbácsi az ötkilós zacskót a vevőnek?


Aztán: ellenőrizetlen noname cuccot nem rendelünl sehonnan. Ezek a musclemax és társai ilyesmik, de erről mindenkit lebeszélünk, mert eleve nem sokat érnek.


A táplálkozástudomány valóban egy elég puha tudomány, kb mindenre meg az ellenkezőjére is van kutatás. Néha itt is vallásháborúba torkollnak a viták, és ez természetesen vonatkozik a mainstream (felszínes) orvosi cikkekre, az ilyen webbeteges borzadályokra. Baromi jó dolog riogatni a népet, hogy jaj vitamintúladagolás így meg úgy, csak inkább azzal kéne foglalkozni, hogy a vitaminhiány egy pöppet reálisabb probléma. (van, aki erre azt mondja, hogy direkt akarják betegen tartani a népet ezzel)


Ettől függetlenül ha hozol egy szélsőségek nélküli , tapasztalatok szerint bevált étrendet, olyan nagy probléma nem valószínű, hogy lesz. De a totál tervezetlen, összevissza baromságokat evésnél (amit az átlagemberek csinálnak) kb bármi jobb.


Amúgy az, hogy valami mesterséges-e vagy sem, mindegy, a molekula attól még ugyanaz marad. A különbség a mellettük levő anyagok mennyiségéből fakadhat (pl. bioflavonoidok), de már ilyeneket is raknak a vitaminkészítményekbe. A fehérjepor meg kapásból egyáltalán nem mesterséges.


Persze te meg gond nélkül beveszed az aszpirint egy kis fejfájásra, pedig a gyógyszerek azok pont nem természetesek úgy általában. Fura hozzáállás.

2014. jún. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!