Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő étrend, reggeli?!

Tömegnövelő étrend, reggeli?!

Figyelt kérdés
Ismerem a [link] 180/65 vagyok. Az átmozgatás időszak után, 1 hónapja edzek - kezdő tömegnövelő edzést (egy személyi edző ismerősöm rám szabva összeállított). A problémám az étkezésekkel van, mégpedig főként a reggelivel, erre szeretnék alternatívát, ötleteket. Legtöbb helyen reggeliként 100g zabpehely, 100g tojásfehérje + gyümölcs, zöldség. Egyszerűen nem bírok ennyit enni reggelire! Ami nálam működőképes pl 120g danone (1.6 g fehérje, 23.5g szénhidrát, 1.2g zsír) + bele zabpehely (kb 20g) és mellé egy normál szendvics (1 szelet kenyér, vaj, felvágott, zöldség). Szerintetek ez elég? Ehhez hasonló alternatívákat szeretnék reggelire.
2014. júl. 14. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Reggelit régebben úgy oldottam meg, hogy zab+natúr joghurt+protein por ezt shakerbe összeráztam és megettem :)
2014. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A danoneban és a vajas kenyérben nincs elég fehérje. Reggel pedig fontos a fehérjebevitel is, mivel az éjszaka folyamán az izmod folyamatosan "bomlott". Ezt kéne megállítani a reggeli étkezéssel.

Ha nem bírsz 100g zabpelyhet legyűrni, akkor zabliszttel csináld és csak le kell gurítani. Ha ismered a buildert, akkor ott le is vezetik gyogyós módra a zabturmix elkészítését.


Ha nincs protein tápkieg, akkor egyél reggelire rántottát, főtt tojást kenyérrel és zöldséggel, vagy húsos melegszendvicset, használd már a képzelőerőd ;)

2014. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én tuti reggelim ketogén diétában is elmenne, kemény kalóriabomba: 3 tojás+60 gramm szalámi+30 gramm szalonna+30 gramm sajt+sok zöldség. Ha edzés előtti étkezés ez, akkor megy mellé pár pufirizs.
2014. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én mivel reggel nem birok enni, ezért megoldom egy turmixszal.

30g fehérjepor, 100g zabliszt, édesítőszer, meg kis kávé.

2014. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tkodit ***** válasza:

nem muszáj reggelire zabot enni. Én pl. ugyanazt eszem reggel, mint a nap többi részében.


De pl. shakerben összerázva a zab+fehérje+lenmagolaj nem egy nagy dolog. Egy perc alatt lecsúszik.

2014. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tippeket! Egyébként számolgattam stb és teljes mértékben én is arra jutottam (ismerve az étkezésemet), hogy a szénhidrát és a zsír bevitel megvan ahhoz, hogy fejlődjek, viszont a fehérje elmarad és ez köszönhető a rossz reggelinek is. Gondolom nem lenne rossz egy fehérje beszerzése, amit reggeli során megiszok.
2014. júl. 14. 20:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha szilárd kajából nem megy be a minimál, akkor igen, jó ötlet táplálékkiegészítőt használni.
2014. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hú ezen a szalámis szalonnás reggelin elgondolkodtam, szerintem az én gyomrom estig azt emésztené... Pesze enni tudnék mellette, de eddzeni nem. Mindig így van ha elengedem magam. Belassúl az anyagcserém, folyamatosan ehetnék, de a cucc meg ott van a hasamba érzem. Aztán amikor valamit kell csinálni akkor veszem észre h egész nap ettem.
2014. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na hany kilo vagy?
2015. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!