Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzésterv szerint a...

Milyen edzésterv szerint a legjobb tömeget növelni?

Figyelt kérdés

2-3 évig fegyencedzést csináltam,de leálltam vele,mert elfogytak az ötleteim a nehezítésre.Elkezdtem konditerembe járni decemberben és azóta is járok,de az az edzésterv amit egyszer kaptam,nem igazán rám volt szabva(teljesen haladó edzésterv,nap 8 gyakorlattal).A hátsó deltám elég gyenge,gerincferdülésem is van,ami igazándiból csak állig húzásnál látszik,de azt már nem is csinálom.Ilyen adottságokkal hogy érdemes edzeni,hogy ne maradjon le a bal oldalam?

A segítséget előre is köszönöm!Remélem nem lett egy nagy katyvasz a fogalmazásom.


2014. júl. 18. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs tömegnövelő edzés, tömegnövelő étrend van, ugyanúgy kell edzeni mind tömegnöveléskor, mind szálkásításkor.


Az edzésnél a súlyokat úgy kell megválasztani, hogy 8-12 ismétlés menjen. Egyértelmű, más-más súly kell fekvenyomásnál mint oldalemelésnél.


Gerincferdülés edzésekkel nincs tapasztalatom, talán kézisúlyzók használatával kitudod küszöbölni a gyengébb oldalt, és ahhoz mérni a súlyt és ismétlésszámot.


Az edzésterv teljesen egyén függő, nagy általánosságban heti 3 edzés szokott lenni, felosztás is ezerféle lehet. Annyi a lényeg, legalább 2 nap pihenő legyen egyes izomcsoportok között. Nálam eddig így volt:


1: Mell-Kar

2: Láb-Has

3: Hát-váll


Most ennyire változtattam


1: Mell-Váll

2: Láb-Has

3: Hát-Kar


De ez lényegtelen, ahogy te szeretnéd, van aki a kart is külön szedi, arra kell figyelni, hogy mellnél sokat dolgozik a váll és tricepsz, hátnál úgyszint a tricepsz. De mivel le van edze utánuk a láb-has aminek ezekhez semmi köze, plussz tartasz egy pihenőt és nem lehet gond.


Még annyi, hogy kis izomcsoportra elég 2-3 gyakorlat, nagy izomcsoport (mell, hát, láb) igényli akár a 3-4 gyakorlatot is (3-4 sorozattal). Ne mindig ugyanazokat a gyakorlatok csináld, ha van lehetőséged, gyakran változtass rajtuk, ne bírjon a tested hozzászokni.


Body.builder.hu tudsz edzésterveket, étrendet, infókat olvassni, a sárga kapszula elolvasása is ajánlot, illetve Karesz(ék) youtube csatornája (shop.builder.hu csatorna) se árt belenézni, gyakran esik szó olyan edzésalternatívákról, mikor valakinek fáj valamilye illetve gerincferdüléssel szeretne edzeni.

2014. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lábazni nem lábazok,mert alapból olyan combom van,mint egy súlyemelőnek,a vádlim meg így is izmos.

Ha nincs különbség,akkor miért van szálkásító és tömegnövelő edzésterv a shopbuilder.hu-n?

2014. júl. 18. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert gondolom a tömegnövelő edzéstervbe nem raktak bele aerob/kardió edzéseket. Ami nem azt jelenti hogy nem lehet/nem kell csinálni, de lényegesen kevesebbet mint szálkásításkor.
2014. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De oda is van írva:


"Fontos megérteni, hogy önmagában ennek az edzésprogramnak a végzése NEM fog szálkás kinézetet eredményezni. Szálkásító edzés ilyen értelemben nem létezik."

2014. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!