Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kerdes a kaloriakrol, valaszol...

Kerdes a kaloriakrol, valaszolnatok?

Figyelt kérdés
Mult evben eleg sokat fogytam, de csak centiben mertem (sport, kevesebb kaloria bevitel). Majd egy par honapja nem tortent semmi valtozas. Arra gondoltam, hogy biztos lecsokkent a kaloria bevitelem, csak mivel nincs merlegem, igy nem tudtam mennyi. Raszantam magam, es vettem egy digitalis merleget, ami mer mindent. Es Akkor jott a sokk :S mert a centik alapjan azert annyira nem rossz a helyzet (92- 72- 95), de a tomegem elkeseritett. A merleg azt irja, hogy minden egeszseges merteku. S a vegen azt is irta, hogy a mostani kaloria igeny az 1661 Kcal. Es akkor most nem ertem, hogy ebbe mar az aktivitas is bele van szamolva? Vagy a mostani aktivitasommal egyutt meri? Mert rendszersen sportolok, most nyaron inkabb a termeszetben tollasozom, sokat setalok.

2014. júl. 20. 11:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
168 cm vagyok es no
2014. júl. 20. 11:24
 2/16 A kérdező kommentje:
Es akkor most mennyi is az alapanyagcsere? eddig az orvosilexikonon szamoltam ki a kalkulatorral de most az mar nem fog mukodni
2014. júl. 20. 11:26
 3/16 anonim ***** válasza:
az súly miatt teljesen felesleges aggódnod hiszen az izom sokkal nehezebb mint a zsír , szerintem a napi kcal keretedet mutatja.. szerintem próbáld ki ezt ( [link] ) hogyha 13%-15% körül van, azt teljesen tökéletes :) hogyha nem, akkor szálkásító étrend + heti 3-4 aerob
2014. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
OK, koszi az infot, olvasom. Kuldhetek neked kepet? erdekel a velemenyed.
2014. júl. 20. 11:28
 5/16 anonim ***** válasza:

A mérleg nem tudja, hogy neked mennyi a napi aktivitásod, az csak a kilóra, ad egy kb értéket, de nem kell ezt komolyan venni. Eleve nem csak a kilók számítanak, hanem a forma. Ha te így jól nézel ki, elégedett vagy, akkor tökmindegy, hogy mennyi kg-ot mutat a mérleg. Senki nem fog az utcán mérlegre állítani. A lényeg a forma.

Ha nincs fogyás és hízás, akkor most kb eleget eszel, azaz egyensúlyban van a kalória beviteled a felhasználttal.

2014. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
persze, hogyha gondolod küldheted
2014. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Koszi sandorzsolt, es igazad van. Bar te ferfi vagy, es ti maskepp gondolkodtok, konnyedebben veszitek az egeszet. Nem, meg nem jo igy, bar jol ereztem magam eddig a boromben ( 80% ban elegedett voltam magammal), de mar nem (a merleg utan :D). Viszont arra jo volt az egesz, hogy ujratervezzem a fogyas dolgot.
2014. júl. 20. 11:58
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem veszem könnyen a formát, én 29 éve edzem. A kilókra írtam, hogy nem az a lényeg. Én is voltam 70-75 kilósan zsíros, most meg vagyok 84 kg, alacsony testzsírral.
2014. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Es a sulyzos edzesen kivul van mas alternativad izmosodasra?


Nehari, nem ugy ertettem. csak pl a baratom eleve vekony alkat, igaz nem eszik sokat, de sosem edzett, es meg jo alakja is van es izom is van rajta.

2014. júl. 20. 12:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem gond, csak írtam, hogy mi is komolyan tudjuk venni az edzést kajálást.

Izmosodásra jó (persze a súlyzós hatékonyabb) a saját testsúlyos edzés is. Pl rákereshetsz a fegyencedzésre, van ilyen című könyv, letöltheted és elolvasod, alkalmazod. Nem kell megijedni a hatásvadász címtől, sima fekvőtámasz, guggolás, húzódzkodás, hídtartások, függeszkedve lábemelés, stb gyakorlatokról szól, sokan végzik nők közül is erősítésre, izomnövelésre.

Attól nem kell tartanod, hogy nőként túl izmos leszel (mert ez a szöveg szokott következni a kérdezőktől :) ) , mivel még súlyzós edzéssel sem lennél az soha naturálban.

A nők kb 1/25 annyi tesztoszteront termelnek, mint a férfiak és még nekünk sem megy könnyen az izmosodás. :)

2014. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!