Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 1 gramm fehérjéhez 17kcal...

1 gramm fehérjéhez 17kcal kell, hogy felszívódjon vagy beépüljön ez igaz?

Figyelt kérdés
Régen olvastam valahol de már nem találom.
2014. júl. 23. 12:27
 1/9 anonim válasza:
Hát ne haragudj de én ilyet még nem hallottam ! A fehérje felszívódik mindenképp. Vagy gyorsan,közepesen,lassan ez a fajtájától függ. Ezeknek megvan a kalóriatartalma és szerintem nem kell semmi más hozzá, hogy felszívódjon. De ha kell írd le kérlek, mert érdekelne engem is ha hibás választ írok ! Üdv !
2014. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Minden más megemésztéséhez, beépüléséhez is energia kell. A fehérjéhez tudtommal elég sok. Ha tudnánk, hogy mi mennyibe kerül, akkor beszélhetnénk nettó kalóriákról, és kiderülhetne pl. hogy egyes zöldségek tényleg negatív kalóriásak-e. De nem tudjuk. Sajnos vagy hál' Istennek.


Ezért nem számolunk kalóriákat, mert maga a kalóriaszámítás nem egzakt. Mi van pl. a rostokkal? Nem tudjuk.


Ezért állítjuk fixre a fehérjét, 4-5 grammra a CH-t, 1 grammra a zsírt, aztán, annak függvényében, hogy hogyan jön az eredmény, állítunk a CH-n vagy a zsíron.

2014. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez kb az a szint, mikor halottam, hogy a fagyi/jégkrém tulajdonképpen fogyókúrás, mivel a hideg miatt a szervezet kalóriát éget el, hogy visszafűtse. Persze sarkítva, és lehet van parányi igazságalapja, de erre alapozni kár.
2014. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztosan nem.


1 gramm fehérje energiaértéke kb. 4 kcal.


Ez azt jelentené, hogy 1 gramm fehérje felszívódásának energiaegyenlege -13 kcal.

Így elméletileg éhhalálra ehetnéd magad, ami ugye teljesen lehetetlen.

2014. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Utolsó!

(függetlenül attól, hogy az alapkérdés igaz vagy nem)

A fehérje beépülését nem kell, hogy a belőle származó energia fedezze. Azért eszünk CH-t meg zsírt!

2014. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Gondolkozz már, ha ez igaz lenne, akkor ha csak fehérjét eszel, akkor előbb éhen halsz, mint ha nem eszel semmit?!

2014. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Eszembe nem jutott, hogy a fehérje negatív kalóriás étel. És nem is ezt írtam. Én nem védem az alapállítást.

De!

A fehérjéből alapvetően nem energiát nyer a szervezet, a beépülésről meg gondolom senkinek nem olyan nehéz elképzelni, hogy plusz energiát igényel.

Nem kell a semmiről vitáznunk.

2014. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
csak mert edzés utáni turmixba 44 gramm fehérjét rakok nem azért negyvenNÉGY mert ez akirály hanem mert 2 kanál :D és azon filózok mennyi ch-t tegyek mellé de igazából kreatin is megy meg mivel súlyzós edzés gondolom nem épül be zsírba ha 100 grammot rakok bele csak nem tudom elég a fehérjének annyi de biztos beépül mivel diétában is beépül akkor elég kevés ch-t viszünk be. viszont ugye az izom akkor nő ha visszük be pluszba a sok kalóriát
2014. júl. 24. 03:18
 9/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Feltételezve, hogy délután edzel és a turmix után van még egy komplex étkezés (fehérje, CH, zsír):

Nem kell 100 gramm CH a turmixba közvetlenül edzés után! Főleg nem, ha cukor. Elég 50-60 gramm (mondom ezt úgy, hogy nem tudom, hány kiló vagy). Rá egy órára jöjjön egy teljes értékű szilárd étkezés. Abba rakj annyi CH-t ami a napi beviteledhez még kell. Ez az általános ajánlás. Persze lehet, hogy "benned elfér" a 100 gramm cukor edzés után. Nekem 100 gramm durván hangzik.

2014. júl. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!